کلاژن خوراکی

آیا کلاژن های خوراکی موجود در بازار موثرند؟

آیا کلاژن خوراکی باعث کلاژنسازی پوست می شود؟ تئوری تا واقعیت

کپسول ها و پودرهای کلاژن می توانند باعث سفت شدن پوست شل می شوند؟

تمام این موارد ممکن است سوالات خیلی از شما ها باشد. از آنجایی که فراورده های خوراکی کلاژن در بازار به وفور این روزها به چشم می خورند این سوال مطرح است که محصولات تا چه اندازه در جوانسازی و سفت شدن پوست تاثیرگذار هستند ؟ به طور علمی به اثبات رسیده اند یا خیر ؟

جوانسازی با کلاژن خوراکی

کلاژن خوراکی بهترین گزینه برای بهبود بخشیدن به وضعیت ظاهری پوست به شمار نمی آید و علت اصلی آن هم این هست که هیچ سند علمی ثابت شده ای در زمینه این که کلاژن خوراکی موثر  و ایمن هست وجود ندارد .

چند مطالعه کوچک  و محدودی اثرات  کلاژن خوراکی در بهبود وضعیت پوست به میزان اندک را نشان داده اند که البته لازم به ذکر است که همه این مطالعات دارای اسپانسر از کمپانی های تولیدی دارو بوده اند.

کلاژن خوراکی چیست

کلاژن خوراکی از چه چیزی تشکیل شده اند ؟

دغدغه دیگر در مورد ایمن بود و بی خطر بودن این فراورده ها هستند؛

کلاژن خوراکی از بافت های دور ریز حیوانات توسط تولید کنندگان گوشت تهیه می شود. این ماده با ژلاتین یا پودر قاطی می شود و به شکل کپسول ،قرص و ساش عرضه می شوند.

با افزایش روز افزون آلرژی های مختلف به مواد غذایی این یک دغدغه مهم هست.

دلایل مصرف مردم از کلاژن های خوراکی چیست ؟

کلاژن اول از همه، پروتئین اصلی زیر ساز پوست ماست. در واقع کلاژن کمک می کند که لایه درم پوست ما محکم بماند. همین طور خاصیت کشسانی خوبی داشته باشد. کلاژن همین طور در جاهای دیگر بدن هم یافت می شود مانند استخوان، غصروف و تاندون ها.

یک نکته جالبت توجه در قرن بیستم ما این هست که ما یک روند  آرام و ثابتی رو در کاهش کلاژن پوست مردم دنیا شاهد هستیم !!!

چه مقدار و چقدر سریع بودن این کاهش کلاژن تحت تاثیر عوامل محیطی هستند مانند چه میزان در معرض نور خورشید بودن، کشیدن سیگار و آلودگی هوا.

همان طور که می بینیم همه ما کلاژن  از دست می دهیم و به همین علت پوست ما دچار خشکی شده و پر از چین و چروک می شود و به راحتی از علت اصلی می گذریم .

اگر واقعا به دنبال سریع تر شدن پروسه می باشیم، باید به عوامل زیانبار محیطی  توجه کرده و از آن ها دوری کنیم، مهمترین این عوامل نکشیدن سیگار هست و سپس استفاده مداوم و روزانه از کرم های ضد آفتاب است.

استفاده از آنتی اکسیدانت های موضعی مثل ویتامین C  و ویتامین Eدر کمتر ضرر رساندن آلودگی های هوا به پوست موثرند ونوشیدن میزان لازم آب در کلاژنسازی پوست که در واقع معادل نوشیدن حدود ۳ لیتر مایعات به صورت روزانه است !

موارد دیگری که تحریک کلاژنسازی آن به اثبات رسیده است انجام میکرونیدلینگ است.

همچنین استفاده از کرم های پایه ویتامین A مانند ترتینوئین

برای دریافت مشاوره از کلینیک موگه با ما می توانید تماس حاصل نمایید .

نوبت دهی آنلاین

همچنین برای مشاهده نمونه کار ها پیج اینستاگرام کلینیک موگه را دنبال کنید .

موگه؛ جایی که زیبایی معنای عمیق تر می یابد!

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.