تزریق چربی و ژل به گودی زیر چشم

تزریق ژل و چربی چه تفاوتی باهم دارند؟

تزریق چربی هم یک راه دیگر برای پر کردن صورت است و از بدن خود فرد معمولا از چربی شکم و چربی خارج ران های فرد برداشته میشود و بعد از فیلتر کردن به صورت همان فرد تزریق می شود. در واقع ترانسفر چربی یا گرافت چربی انجام می شود.

تزریق چربی کمی پردردسر هست. نیاز به بی حسی موضعی دارد و درد و کبودی ناحیه دهنده (ناحیه ای که چربی از آن برداشته می شود) و گاهی ناهمواری آن را در پی خواهد داشت.

حداقل نیاز به دو مرحله انجام به فاصله سه تا شش ماه هست.

اما تزریق فیلر راهی بسیار ایمن تر و ساده تر است و نتیجه سریعتر و بی دردسرتر قابل مشاهده هست. یعنی حداکثر دو تا سه هفته بعد از تزریق.

تزریق فیلرها هم بر دو نوع است تزریق فیلر هیالورونیک اسید که جنسش از ژل هیالورونیک اسید هست و فیلرهای غیر هیالورونیکی مانند فیلرهای کلسیم هیدروکسی آپاتایت یا ریدیس، فیلر پلی کاپرولاکتون مانند الانسه و فیلر آگر مانند آلژنز.

تزریق چربی به زیر چشم چیست؟

چربی از ناحیه دهنده فرد برداشته می شود و از فیلترها با سایزهای مختلف عبور داده می شود تا مولکول چربی ریزتر شود و سپس به زیر چشم و ناودان اشکی تزریق می شود که به آن تزریق نانوفت می گویند.

آیا تزریق چربی زیر چشم برای رفع گودی و سیاهی موثر است؟

بله تا حدی موثر است. به هر حال چربی خاصیت پرکنندگی دارد و گودی زیر چشم بهتر می شود؛ اما برای رفع گودی و سیاهی زیر چشم تزریق فیلر زیر چشم انتخاب اول است.

برای گودی زیر چشم فیلر بهتر است یا چربی؟

برای رفع گودی زیر چشم فیلر بهتر است چون فیلرهای مخصوص زیر چشم به گونه ای طراحی شده اند که جا به جا نمی شوند و احتمال عوارض آن کمتر است؛ در صورتیکه چربی بافت خیلی نرمی دارد و سر جایش نمی ماند و احتمال جابه جایی و ناقرینگی در آن زیادتر است.

مدت زمان ماندگاری چربی زیر چشم و فیلر زیر چشم چقدر است؟

فیلر زیر چشم ماندگاری شش تا دوازده ماهه دارد. اثر آن بالافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است و طی دو تا سه هفته هم بهتر می شود و احتمال گوله شدن یا ناهمواری و جابه جایی کمتری دارد.

چربی زیر چشم در صورتیکه که دو بار به فاصله سه تا شش ماه تزریق شود ماندگاری طولانی دارد. گاها دائمی هست اما احتمال جابه جایی به مرور زمان را دارد و احتمال گوله شدن از تزریق فیلر بیشتر است.

نتایج حاصل از تزریق ژل در زیر چشم چه زمانی قابل دیدن هستند؟

بستگی به فیلر تزریق شده دارد. در بعضی از برندهای فیلر همان موقع تزریق نتایج را می بینیم و طی دو سه هفته بعد بهتر هم می شود و در بعضی برندها برای دیدن نتیجه باید چند روز صبر کرد و در نهایت همه فیلرها طی دو تا سه هفته به حداکثر نتیجه خود می رسند.

استفاده از چربی برای پر کردن زیر چشم

استفاده از چربی برای پر کردن چربی امکان پذیر هست ولی بنا به توضیحاتی که قبلتر داده شد تزریق فیلر برای پر کردن زیر چشم بیشتر توصیه می شود.

انتخاب درست بین تزریق ژل و چربی برای زیر چشم کدام است؟

در افراد مختلف متفاوت است. اگر فردی بسیار بسیار لاغر باشد که احتیاج به جراحی در اتاق عمل برای لیفت صورت داشته باشد، جراح می تواند به صورت همرمان ترانسفر چربی را هم برایش انجام دهد.

برداشتن چربی تحت بیهوشی عمومی و تزریق آن آسانتر است.

و اگر فردی محدودیت بودجه داشته باشد چون تزریق چربی در نهایت ارزانتر است و دائمی ست می تواند گزینه مناسبی باشد برای این افراد.

ولی اگر فرد صورت پری دارد و تمایل به کار ظریف تر و نتیجه زیباتری دارد، با عوارض کمتر تزریق ژل برای زیر چشم توصیه می شود. فیلرها نیاز به تکرار سالانه دارند.

سخن پایانی:

جمع بندی می کنم تزریق ژل زیر چشم برای رفع گودی و سیاهی زیر چشم، ارجحیت و مزایای بیشتر و معایب کمتری دارد نسبت به تزریق چربی زیر چشم اما از نظر هزینه، تزریق چربی به نسبت تزریق ژل ارزانتر میباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.