بررسی کامل موثرترین روش های فرم دهی چانه

چانه یکی از بخش های مهم در چهره افراد به شمار می آید . چانه که در قسمت یک سوم پایین صورت قرار دارد گاهی ممکن است تعادل با سایر اجزای صورت نداشته باشد . در صورتی که چانه بسیار عقب بوده و با سایر اجزای صورت هماهنگی نداشته باشد می توان از روش های مختلفی برای رفع این مشکل استفاده نمود . از جمله این روش ها جراحی چانه می باشد که به دلیل خطرات موجود در جراحی و به علت تغییرات دائمی در چانه و رضایت نداشتن از فرم آن دیگر نمی توان نتیجه را تغییر دهند و همین طور عوارض ناشی از جراحی ، تمایل به انجام آن ندارند . اما یک روش بسیار کم خطر و سریع برای رفع این مشکل فرم دهی چانه با تزریق ژل می باشد.

فرمدهی چانه در همه افراد یکسان است؟

فرم مناسب چانه برای همه افراد به گونه است که لب و چانه در یک امتداد قرار گرفته باشند . در صورتی که از لب به سمت چانه خط بکشیم و چانه عقب تر از این خط باشد نشان دهنده این است که نیاز به اصلاح چانه وجود دارد .فرمدهی چانه در همه افراد یکسان است؟

فرم دهی چانه و صورت

فرم‌دهی چانه و صورت، از نظر زیبایی بسیار حائز اهمیت است . فاصله ‌سازی و فرم‌ دهی چانه تکنیکی است که صورت افراد را جذاب تر نشان می دهد. با افزایش سن، جاذبه بر روی عضلات صورت تأثیر گذاشته و باعث افتادگی صورت. و به‌ وجود آمدن غبغب و شل شدن پوست این ناحیه می شود.

البته این تمام علت ایجاد غبغب نیست و با افزایش سن، پوست کلاژن کمتری تولید کرده و پوست صورت به مرور، قدرت کشسانی خود را از دست می دهد.

در صورت‌های زیبا، یک نسبت طلایی بین اجزای مختلف چهره وجود دارد . که دقت کردن به آن در نتیجه انجام تزریقات زیبایی بسیار مهم  می باشد.

عوارض فرم دهی چانه

فرم دهی چانه هم با استفاده از تزریق چربی و هم با استفاده از تزریق فیلر چانه قابل انجام می باشد. (برای اطلاعات بیشتر در خصوص تفاوتهای این دو روش، میتوانید مقاله مقایسه تزریق ژل با تزریق چربی را مطالعه نمایید.) فرم دهی چانه که جز روش های بدون جراحی است و عوارضی به دنبال ندارد .

روش های اصلاح فرم چانه

برای اصلاح فرم چانه و گونه روش های متعددی در دنیا وجود دارد مثل جراجی و گذاشتن پروتز چانه، جراحی فک و به جلو کشیدن خود استخوان فک اما ایمن ترین  روش استفاده از ژل های هیالورونیک اسید (Hyaluronic acid) است، به این دلیل که این ماده در بافت پوست هر نقطه بدن و در همه نژاد‌ها وجود دارد. اسید هیالورونیك فضای بین الیاف كلاژن و الاستین را پر می‌كند. آب را در پوست نگه داشته و حجم پوست را حفظ می‌كند.

با افزایش سن هم این ماده رفته رفته کاهش می یابد. به عبارت دیگر، راز جوان ماندن پوست وجود این ماده در بدن می باشد، با تزریق این ژل در فضاهای خالی می توان این خطوط را اصلاح کرد و از سوی دیگر به دلیل عدم ماندگاری دائم پس از گذشت ۶ الی ۱۲ ماه به تدریج جذب بدن و سپس دفع خواهد شد،

نکات مهم

نکته حائز اهمیت در این روش این است که اگر بعد از تزریق از فرم ایجاد شده رضایت کافی نداشته باشید می توانید با تزریق هیالورونیداز(Hyaluronidase)  به حالت قبل بازگردانید .

مهم ترین نکته در اصلاح طبیعی فرم چانه یا گونه، شناخت صحیح و درک درست پزشک از زیبایی شناسی و پیدا کردن بهترین فرم برای صورت هر فرد می باشد و نکته مهم دیگر ،کیفیت ژل های تزریق شده است .در حال حاضر در بازار ایران ژل های بسیاری وجود دارد که مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشند.در نتیجه دقت به این نکته که ژل استفاده شده دارای تاییدیه وزارت بهداشت باشد بسیار مهم است (خوشبختانه استانداردهای وزارت بهداشت در خصوص کالاهای وارداتی بسیار سخت گیرانه می باشد و کالایی که تاییدیه وزارت بهداشت را دارد یقینا مورد اطمینان خواهد بود) .

برای دریافت مشاوره از کلینیک موگه با شماره 02126653759 می توانید تماس حاصل نمایید .

نوبت دهی آنلاین

همچنین برای مشاهده نمونه کار ها پیج اینستاگرام کلینیک موگه را دنبال کنید .

برخی از نمونه کار های موگه کلینیک در فرم دهی چانه

Prev post
بعدی post

ارسال نظر