تزریق ژل و فیلر پیشانی

همه چیز درباره تزریق ژل و فیلر پیشانی

چه کسانی می توانند به پیشانی خود فیلر تزریق کنند؟

بعضی از افراد هم خانم ها و هم آقایان در وسط پیشانی خود فرورفتگی دارند که در نمای سه رخ و نیم رخ، وسط پیشانی ها گود هست. این افراد می توانند از تزریق فیلر پیشانی سود ببرند.

زیبایی و هماهنگی صورت خانم ها

برای همین بعضی از خانم ها تمایل دارند ژل پیشانی تزریق کنند.

بعضی آقایان هم استخوان بالای ابرو آنها بسیار برامده است و در نتیجه قسمت میانی پیشانی خیلی فرورفته دیده می شود و این افراد هم مناسب تزریق ژل پیشانی هستند

تزریق ژل در پیشانی چگونه صورت می گیرد؟

از آنجایی که پیشانی آناتومی حساسی دارد و پر از عروق و اعصاب متععد است، تزریق ژل پیشانی نیاز به مهارت بالای پزشک و همین طور دانش زیاد پزشک بر آناتومی است.

پزشک زیبایی ماهر و مسلط با تزریق آمپول لیدوکایین در دو طرف پیشانی، ابتدا محل را بی حس کامل می کند، در نتیجه اصلا درد ندارد. سپس به وسیله کانولا که سوزن بلندی ست که نوک تیزی ندارد، فیلر تزریق می شود.

آیا تزریق ژل در پیشانی برای رفع ایرادات پیشانی موثر است؟

بله خیلی موثر است. ابتدا گودی و فرورفتگی وسط پیشانی برطرف می شود و صورت فرد جوانتر و شاداب تر می شود و دیگر در عکس ها پیشانی حالت فرورفته ندارد. دیگر این که چون کمی حرکت پیشانی کمتر می شود، در نتیجه چروک ها و خطوط افقی عمیق پیشانی هم کمتر می شود. گرچه خطوط سطحی پیشانی نیاز به فیلر با تکنیک دیگری و یا تزریق بوتاکس به پیشانی دارند.

آیا برای تزریق ژل در پیشانی از بی حس کننده موضعی استفاده می شود؟

بله برای تزریق فیلر پیشانی ابتدا کرم بی حسی به مدت سی دقیقه بر روی پوست پیشانی گذاشته شده و سپس کرم بی حسی پاک می شود. در نهایت آمپول لیدوکایین برای بی حسی کامل ناحیه پیشانی تزریق می شود.

در نتیجه تزریق ژل به پیشانی کاملا بدون درد است.

چه مدت طول می کشد تا تاثیرات تزریق فیلر در پیشانی نمایان شود؟

از همان لحظه تزریق تغییرات قابل مشاهده است. ولی برای دیدن حداکثر نتیجه باید دو تا سه هفته صبر کرد. چون ژل هیالورونیک اسید دو تا سه هفته زمان نیاز دارد که آب جذب کند و به حداکثر نتیجه خود برسد.

دوام و ماندگاری تزریق ژل در پیشانی چقدر است؟

دوام و ماندگاری تزریق فیلر پیشانی بستگی به نوع و برند فیلری که تزریق شده است دارد. برای پیشانی تنها از فیلرها با جنس ژل هیالورونیک اسید استفاده می شود که کاملا ایمن هست.

ماندگاری معمولا بین شش ماه تا یک سال است. گرچه وقتی مدت ماندگاری فیلر تمام می شود و فیلر جذب می شود، فرورفتگی وسط پیشانی هیچ وقت به حالت اولیه برنمی گردد و همیشه از اولش بهتر است. البته به حجم تزریق شده هم بستگی دارد؛ به عنوان مثال دو سی سی فیلر ماندگاری بیشتری نسبت به یک سی سی دارد. البته پزشک تشخیص می دهد که پیشانی شما به چه مقدار سی سی فیلر نیاز دارد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل پیشانی

مراقبت های بعد از تزریق ژل پیشانی مانند مراقبتهای بعد از تزریق ژل در بقیه نواحی است.

نوشیدن فراوان آب، پرهیز از خوردن نمک زیاد و گذاشتن یخ بر روی محل تزریق.

عوارض تزریق ژل پیشانی چیست؟

گاهی عوارض کوتاه مدت و گذرا پیش می آید. مانند احساس سنگینی بر روی پیشانی و پایین آمدن ابرو ها که بعد از گذشت یک تا دو هفته و آب جذب کردن فیلر پیشانی سبک می شود و ابروها به حالت اولیه خودش بر می گردد. در نتیجه این عارضه نگرانی ندارد.

گاهی سطح پیشانی حالت ناهموار و مواج پیدا می کند.

نقاطی فرورفته و نقاطی برجسته می شود که معمولا با چشم دیده نمیشود و بیشتر در لمس حس می شود. این عارضه هم نگران کننده نیست و با ماساژ و گذاشتن کمپرس گرم برطرف خواهد شد.

گاهی عوارض بسیار بسیار نادر از جمله بسته شدن عروق خونی توسط ژل اتفاق می افتد که در صورت در دسترس بودن پزشک طی چهل و هشت ساعت اول با تزریق آنزیم هیالاز قابل رفع شدن است. این عارضه غیر قابل پیش بینی و بسیار بسیار نادر است و افراد نباید خودشان را نگران عوارض بسیار نادر کنند.

هزینه تزریق فیلر پیشانی چقدر است؟

برای پیشانی باید حتما از ژل هیالورونیک اسید با کیفیت بالا استفاده شود که معمولا شروع قیمت هر یک سی سی ژل هیالورونیک با کیفیت (تابستان 1401) از سه میلیون هست.

تفاوت تزریق ژل و بوتاکس در ناحیه پیشانی چیست؟

تزریق بوتاکس باعث کمتر شدن حرکات عضلات پیشانی و خط اخم می شود. در نتیجه از بدتر شدن خطوط افقی پیشانی هنگام بالا بردن ابروها جلوگیری می کند. در صورتی که تزریق ژل در ناحیه پیشانی اثر پرکنندگی دارد و خطوط و چروک های عمیق افقی پیشانی و همین طور گودی وسط پیشانی را اصلاح و برطرف می کند.

پس این دو یعنی تزریق بوتاکس پیشانی و تزریق فیلر پیشانی دو تا کار مجزا هستند با اثرات متفاوت و مکانیسم های متفاوت.

سخن پایانی

تزریق فیلر پیشانی بسیار به زیبایی و جوان شدن چهره و هماهنگی بیشتر صورت کمک می کند و چهره پیر و شکسته مخصوصا در مردان را برطرف می کند.

در دستان پزشک زیبایی ماهر و مسلط بر آناتومی این اتفاق نادر هست. هنوز یک مورد از این اتفاق در دنیا گزارش نشده هست گرچه احتمال آن وجود دارد که با تمهیدات لازم قابل پیشگیری هست.

تزریق بوتاکس باعث از بین رفتن چین و چروک افقی پیشانی در حال حرکت می شود ولی تزریق ژل پیشانی باعث رفع گودی وسط پیشانی، پر شدن خط اخم و پر شدن خطوط سطحی پیشانی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.