لیزر فرکشنال

خدمات لیزر فرکشنال

زخم‌ها و اسکار هایی که به دلیل آکنه‌ها، تغییر رنگ پوست به دلایل مختلف، پدیدار شدن چین و چروک‌ها و … از جمله مشکلاتی هستند که بسیاری از ما را آزار می‌دهند. خوشبختانه با پیشرفت‌های پزشکی در حیطه‌ی پوست و مو در چند دهه اخیر بسیاری از مشکلات پوستی با روش های با روش های نیمه تهاجمی و غیر تهاجمی به راحتی قابل درمان است.

امروز می‌توانیم با استفاده از روش‌های درمانی ساده، بدون نیاز به جراحی بسیاری از مشکلات پوستی را درمان کنیم. از جمله این روش ها می توان به یکی از بهترین تکنیک‌ها برای جوانسازی پوست که لیزر CO2 فرکشنال است اشاره نمود.

لیزر فرکشنال
لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال CO2 برای چه کسانی مفید است؟

همین ابتدا بیایید نگاهی به تاثیرات و کاربرد های مهم لیزر CO2 فرکشنال بیندازیم تا ببینیم آیا این روش برای شما مفید هست یا خیر.

تاثیرات لیزر دی اکسید کربن بر پوست

تاثیرات لیزر فرکشنال را می‌توان در ۳ مورد زیر خلاصه کرد:

 • بهبود بافت و رنگ پوست

اگر به دنبال داشتن پوستی صاف‌ و یکرنگ هستید، بهتر است از لیزر CO2 فرکشنال استفاده‌ کنید، زیرا این روش یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شماست. اصلاح آسیب‌های ناشی از اشعه UV آفتاب و جای زخم و اسکار از جمله تاثیرات این لیزر است.

 • رفع خطوط و چین و چروک‌ها

برای درمان چین و چروک‌های ظریف و کم عمق صورت شما عزیزان می‌توان از این روش استفاده نمایید. این لیزر می‌توان باعث تحریک کلاژن سازی شود. کلاژن‌ها پروتئین‌هایی هستند که در بافت پوست باعث قوام و زیبایی آن می‌شوند. با افزایش سن ممکن است کلاژن سازی کمتر انجام شود‌. این روش می تواند با تحریک کردن پوست، باعث بالا بردن کلاژن سازی شود.

 • برداشتن ضایعات سطحی و عمقی پوست

با این روش شما می‌ توانید ضایعات سطحی و عمقی پوست، برخی از انواع زگیل (کراتوزها)، لتینگوها (خال‌های قهوه‌ای رنگ ناشی از پیری یا آسیب نوری)، کارسینوم‌های سطحی و دیگر ضایعات پوستی که عمق زیادی نداشته باشند را برطرف کنید. اگر این نوع مشکلات را دارید، پزشک باید شما ابتدا معاینه کرده سپس به شما اطلاع دهد که کاندید مناسبی برای این روش هستید یا خیر.

کاربردهای درمانی و زیبایی لیزر دی اکسید کربن

اگر از هر کدام از مشکلات زیر رنج می‌برید، این لیزر می‌تواند به شما کمک کند.

 • آسیب‌های نوری
 • هرگونه آسیب پوستی که در تاثیر تابش پرتوی UV آفتاب یا سولاریوم باشد.
 • چین و چروک‌ها
 • جای زخم یا اسکار ناشی از آسیب‌ها، جوش‌ها و آکنه‌ها
 • شل شدگی و افتادگی پوست
 • تلانژکتازی: ضایعات عروقی پوست که در اثر گشاد شدن مویرگ‌ها ایجاد می‌شوند
 • ضایعات خوشخیم روپوستی (اپی‌درمی)
 • کی‌لیت (التهاب لب) ناشی از آسیب نوزی
 • کراتوزها یا زگیل‌های ناشی از آسیب نوری
 • رینوفیما (بزرگ و گوشتی شدن بینی ناشی از بیماری روزاسه)

مزایا و معایب لیزر CO2 فرکشنال

اگر تاثیرات لیزر CO2 و کاربردهایش با مشکلات و اهداف شما همخوانی دارند، بهتر است از مزایا و معایب این روش هم مطلع باشید.

۱) استاندارد طلایی با ۱۵ سال سابقه

جالب است بدانید که در پزشکی به بهترین راه درمانی برای یک بیماری یا مشکل، استاندارد طلایی (Gold Standard) گفته می‌شود.

نمره مثبت: لیزر CO2 فرکشنال از حدود ۱۵ سال پیش برای از بین بردن چین و چروک‌های ظریف، زخم آکنه‌ها و آسیب‌های نوری و … استفاده می‌شود و تا چند سال پیش استاندارد طلایی برای درمان این مشکلات بود.

نمره منفی: در سال‌های گذشته روش‌های پیشرفته‌تر و بعضاً موثرتری برای از بین بردن مشکلات فوق در اختیار پزشکان قرار گرفته است. برخی از این رکش ها شامل هایفوتراپی، RF فرکشنال و RF کونتراج و … که جهت از بین بردن چین و چروک‌ ها استفاده می شوند و پوست شما را جوان و زیبا می کنند. البته در مورد مشکلات سطحی پوست، هنوز هم لیزر دی اکسید کربن یکی از بهترین‌ها است.

۲) لیزری با توان بالا

درمان‌های تابشی که هم به صورت لیزری و هم به صورت غیرلیزری هستند مانند لیزر CO2 فرکشنال، هایفوتراپی، آر اف فرکشنال و … به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • روش‌های همراه با لایه برداری
  لیزرها و امواج استفاده شده در این روش یک لایه از پوست شما را بر می‌دارند. در نتیجه یک عملی مشابه لایه‌برداری داشته و بر لایه‌های سطحی تاثیر بسیار زیادی دارند. مثل لیزر CO2 و لیزر اربیوم.
 • روش‌های بدون لایه برداری
  لیزرها و امواج استفاده شده در این روش‌ها آسیبی به لایه‌های سطحی پوست وارد نمی‌کنند. تنها باعث تحریک کلاژن سازی در لایه‌های عمقی‌تر پوست می‌شوند. مثل هایفوتراپی و انواع آر اف.

نمره مثبت: لیزر دی اکسید کربن با توجه به خاصیت لایه برداری، تاثیر چشمگیری بر لایه‌ی سطحی پوست می‌گذارد و به همین دلیل برای درمان جای زخم‌ها، اسکارها، تغییرات رنگ پوست و چین و چروک‌های لایه‌ی سطحی و بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارد.

نمره منفی: این لیزر نفوذ بسیار کمی در لایه های پوستی داشته و فقط می‌تواند به لایه‌ی سطحی پوست (روپوست یا اپی‌درم) نفوذ کند. اما برخی از روش ها همچون هایفوتراپی و آر اف کونتراج یا اندولیفت می‌توانند بر لایه‌های عمقی و حتی بافت چربی زیر پوست هم اثر بگذارند.

زخم‌ها و آثار به جا مانده از آکنه‌ها، تغییر رنگ پوست به دلایل مختلف و پدیدار شدن چین و چروک‌ها از جمله مشکلاتی هستند که بسیاری از ما را آزار می‌دهند. خوشبختانه پیشرفت‌های پزشکی در حیطه‌ی پوست و مو در چند دهه اخیر چشمگیر بوده و امروز می‌توانیم با استفاده از روش‌های درمانی ساده، بدون نیاز به جراحی بسیاری از مشکلات پوستی را درمان کنیم. یکی از بهترین تکنیک‌ها برای جوانسازی پوست، لیزر CO2 فرکشنال است که امروز می‌خواهیم به شما معرفی کنیم.

لیزر فرکشنال CO2 برای چه کسانی مفید است؟

همین ابتدا بیایید نگاهی به تاثیرات و کاربردهای لیزر CO2 فرکشنال بیندازیم تا ببینیم آیا این روش (و توضیحات بیشترش که در ادامه مطرح شده) برای شما مفید هست یا خیر.

تاثیرات لیزر دی اکسید کربن بر پوست

تاثیرات این روش را می‌توان در ۳ مورد زیر خلاصه کرد:

بهبود بافت و رنگ پوست: اگر به دنبال داشتن پوستی صاف‌ و یکرنگ هستید، لیزر CO2 فرکشنال یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شماست. اصلاح آسیب‌های ناشی از اشعه UV آفتاب و جای زخم و اسکار از جمله تاثیرات این لیزر است.

رفع خطوط و چین و چروک‌ها: برای درمان چین و چروک‌های ظریف و کم عمق صورت می‌توان از این روش استفاده کرد. این لیزر می‌توان باعث تحریک کلاژن سازی شود. کلاژن‌ها پروتئین‌هایی هستند که در بافت پوست باعث قوام و زیبایی آن می‌شوند.

برداشت ضایعات سطحی و عمقی پوست: برخی از انواع زگیل (کراتوزها)، لتینگوها (خال‌های قهوه‌ای رنگ ناشی از پیری یا آسیب نوری)، کارسینوم‌های سطحی و دیگر ضایعات پوستی که عمق زیادی نداشته باشند، با استفاده از این لیزر درمان می‌شوند.

درمان اسکار

دکتر ساجده خاک سفیدی

وجود تجهیزات مدرن، بروز و کامل، داشتن محیطی آرام و تمیز، کادر درمانی مجرب و متخصص و همچنین ارائه سوابق موفقیت آمیزی در زمینه خدماتی را می توان از مهمترین آن ها در نظر گرفت.

ساعات کاری مطب

یکشنبه تا پنج شنبه20:00 الی 12:00
جمعه و ایام تعطیلتعطیل