میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ صورت

یکی از نگرانی های خانم ها پس از گذشت یک سن به خصوصی که دیگر پوست شان طراوت و شادابی دوره های قبل تر را ندارد و دچار شل شدن و افتادگی، و چروک هایی که پس از مدتی بر روی پوست خود مشاهده می کنند، این است که مبادا دچار پیری در بخش پوست خود شوند. امروزه در حوزه زیبایی به قدری فناوری ها و روش های ترمیم پوست زیاد شده است که دیگر نگرانی ها کمتر شده و نگرانی دیگری جایگزین آن شده است؛ آن نگرانی این است که کدام روش ها و کدام پزشکان و مشاوران می توانند در این زمینه به طور قابل اعتمادی به آنها کمک کرده و مشکلاتشان را برای مدت طولانی حل کنند. میکرو نیدلینگ یکی از این روش و فنون جدیدی است در پزشکی امروز جایگاهی یافته و به سرعت در جهت حل مسائل بانوان پیش می رود. این مقاله با هدف آشنا کردن هرچه بیشتر کسانی که می خواهند با این روش آشنا شوند به نگارش در آمده است.

درمان جای جوش با میکرونیدلینگ

درمان جای جوش با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ صورت چگونه انجام می پذیرد؟

به طور کلی میکرونیدلینگ نام یکی از ابزار های پزشکی است که در بخش جوانسازی، از بین بردن چروک های ریز و ظریف در سطح پوست، تحریک پوست برای فعالیت های کلاژن سازی استفاده می گردد.

در این روش پس از آنکه پوست را با استفاده کرم ها و موادی که سرعت کلاژن سازی را افزایش می دهند، (البته پیش از آن سطح پوست باید کاملا تمیز گردد تا مشکل عفونی پیش نیاید)، وسیله میکرونیدلینگ را بر روی پوست قرار داده و دستگاه کار می کند. البته این دستگاه در سطح پوست زخم هایی ایجاد می کند که البته اصلا نگران کننده نیست. این زخم ها منشا تحریک پوست و بدن شده که هرچه سریعتر کلاژن جدید درست کند و باعث ترمیم لایه سطحی پوست گردد.

یکی از مشکلاتی که اغلب بانوان با این روش دارند این است که پس از انجام این کار به مدت یک الی دو روز پوست حالت سرخی دارد و شبیه حالت افتاب سوخته شدن است. باید خاطر نشان کرد که این مساله مشکلاتی در پی نداشته و پس از دوره موقتی کاملا از بین می رود و پوست حالت یکدست و شادابی به خود می گیرد.

نکاتی در خصوص روند انجام این عمل زیبایی پرطرفدار

۱. زمان انجام میکرونیدلینگ متغیر است. بدین معنا که این زمان تابع ضایعه ای است که در سطح پوست قرار دارد و با این عمل می خواهد پاکسازی شود.

۲. فواصل زمانی استفاده از این روش باید حداقل یک ماه ونیم باشد.

۳. برای از بین بردن چروک های پوستی که ناشی از پیری است هر سال یک الی دوبار توصیه می گردد.

۴. توصیه اکید می شود که این کار باید در شرایط کاملا بهداشتی انجام گردد. پس هر سالن زیبایی که مبادرت به انجام چنین کاری می کنند قابل اعتماد نبوده و احتمال دارد مشکل آفرین شوند.

۵. عده ای با تصور اینکه گویی یک جلسه می تواند مشکل شان را به طور کلی حل و فصل نماید به روند درمانی خود ادامه نمی دهند. باید بگوییم این تصور غلطی است و باید با مشورت پزشک میزان و تعداد جلسات را به طور دقیق مشخص نموده و تا پایان جلسات با پزشک خود همکاری داشته باشند.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

برخی سوالات رایج و نگرانی هایی که از سوی مراجعین مطرح می گردد حول محور کارهایی است که بعد از انجام این عمل باید انجام دهند، می چرخد. پزشکان همواره به خانم ها می گویند که آنها می توانند پس از مدت هشت الی ده ساعته صورت خود را با آب شستشو داده و نگران هیچ چیز نباشند. البته شوینده هایی که برای صورت استفاده می شود برای پزشکان اهمیت دارد و همواره در انتخاب و پیشنهاد یکسری داروهای خاص به مراجع خود مشاوره می دهند.

بانوان می توانند برای مراقبت از پوست خود به جهت آنکه منافذ آن تا حدی باز شده اند، از یکسری کرم های ضدآفتاب با مشورت پزشک و یا درمانگر خود استفاده کنند.

یکی از راه های محافظت از پوست که پزشکان به مراجعین خود پیشننهاد می دهند این است که به مدت محدودی از استفاده از لوازم آرایش ها خودداری کرده تا زمانی که پزشک تشخیص بدهد دیگر برای پوست مشکل جدی پیش نخواهد آمد. البته در برخی مواقع پزشکان استفاده از لوازم آرایشی ای را که پایه گیاهی دارند را ممنوع نمی دانند و اجازه استفاده از آن ها را به مراجعین خود می دهند.

ممنوعیت ها برای افرادی که شرایط لازم برای انجام این عمل را ندارند:

۱. کسانی که در سطح پوستی خود زخم های گشاده دارند

۲. مادران باردار و شیرده

۳. عده ای که عفونت های پوستی دارند

مزایای میکرونیدلینگ

۱. رفع ترک های پوستی
۲. رفع چروک هایی که خیلی هم عمیق نیستند
۳. درمان جای جوش با میکرونیدلینگ
۴. رفع شل شدن و افتادگی پوست که در اثر بالار فتن سن رخ می دهد و یا در اثر چاقی و لاغری هایی که در مدت زمان کوتاه و یا به دفعات مکرر اتفاق افتاده است.
۵. رفع جای سوختگی صورت .

برای دریافت مشاوره از کلینیک موگه با شماره ۰۲۱۲۲۵۵۴۷۲۰ می توانید تماس حاصل نمایید .
نوبت دهی آنلاین
مشاوره آنلاین پوست
همچنین برای مشاهده نمونه کار ها پیج اینستاگرام کلینیک موگه را دنبال کنید .>

سخن آخر

در مقام سخن آخر باید گفت که این روش اصلا دردی ندارد و با کرم های موضعی بی حسی انجام می شود و اگر هم دردی وجود داشته باشد بسیار بسیار کم است که همه افراد می توانند چرا که یک روشی است که امتحان شده و نتیجه کار بسیار راضی کننده است. یک نکته حاشیه ای ولی اساسی که گفتن آن هزاران بار ارزش دارد این است که پوست از آنجا که مهمترین عنصر در زیبایی آدم هاست به همین جهت از حساسیت های بسیار بالایی برخوردار است. پس لازم به ذکر است که در سپردن پوست خود به دستان پزشک خود نهایت دقت را مبذول داشته و پس از انجام تحقیقات لازم دست به چنین اقدامی بزنید. قطعا شناخت پزشکان در این زمینه از مهم ترین بخش های پیمودن روند درمانی رضایت بخش است و بعلاوه استفاده از دستگاه های استاندارد نیز تاثیر مهمی را در کیفیت انجام اعمال زیبایی دارند.

سایر مطالب

درمان جای جوش

بهترین کلینیک پوست در تهران

بهترین دکتر پوست در تهران

تزریق ژل لب

فرم دهی چانه

فیشال

پاسخ

پنج × دو =

Call Now Button