فیلر های پوستی یک درمان زیبایی غیرجراحی برای حجم دادن به نواحی مختلف صورت است و ظاهری شاداب و جوان ‌تر به افراد می‌ دهد به خصوص اگر فیلر چشم باشد. با وجود مزایای بسیار زیادی که استفاده از این درمان دارد، اما 2 نکته در گرفتن نتیجه موفقیت آمیز از این درمان اعمیت ویژه دارد. اولین عامل موثر در نتایج موفقیت آمیز فیلر چشم، انتخاب یک جراح یا پزشک بسیار ماهر و با تجربه است و دومین عامل رعایت مو به مو و دقیق مراقبت بعد از فیلر چشم است. رعایت این مراقبت ها نه تنها شما را در دوران نقاهت کمک و گذراندن آن را راحت تر می کند، بلکه از بروز عوارض جانبی ناشی از فیلر ها نیز جلوگیری کرده و ماندگاری و دوام نتایج فیلر چشم را نیز افزایش می دهد. اگر به تازگی فیلر چشم مصرف کرده‌اید یا به فکر انجام این درمان هستید، تمام توصیه ‌های مورد نیاز خود در مورد مراقبت بعد از فیلر چشم را در این مطلب پیدا خواهید کرد زیرا پیروی از دستورالعمل‌ های مربوط به مراقبت ‌های پس از فیلر چشم بسیار مهم است. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا باید ها و نبایدهای مراقبت پس از فیلر چشم را بررسی کنیم.

قبل از خواندن این مقاله؛ در ویدئو زیر میتوانید نمونه‌ای از تزریق فیلر زیر چشم توسط خانم دکتر خاک سفیدی را مشاهده کنید:

مراقبت های مربوط به تزریق فیلر زیر چشم شامل چه مواردی است؟

مراقبتهای بعد از تزریق فیلر زیر چشم اهمیت زیادی دارد چون رعایت آن باعث کم شدن عوارض احتمالی ژل زیر چشم می شود.

عدم ماساژ چشم: 

مهمترین نکته در مراقبت های بعد از فیلر زیر چشم این هست که از ماساژ دادن محل تزریق خودداری کنید چون این کار باعث پخش شدن ژل به نواحی دیگر می شود.

ارتفاع سر هنگام خواب:

نکته بعدی این است که حتما شبی که ژل برایتان تزریق شده است هنگام خواب کمی ارتفاع بالش بالاتر باشد که از تورم زیر چشم در صبح جلوگیری شود.

مصرف نمک:

مصرف نمک زیاد را به شدت محدود کنید.

تغذیه:

اگر نمی خواهید چشمهایتان ورم کند از خوردن پیتزا، مرغ سوخاری، خیارشور و زیتون شور به مدت دو هفته پرهیز کنید.

مصرف آب زیاد:

آب زیاد بنوشید. حداقل ۷ تا ۸ لیوان روزانه آب بنوشید. این کار باعث می شود بعد از دو هفته ژل زیر چشم شما به خوبی آب جذب کند و حجم بگیرد و زیبا شود.

عدم فعالیت شدید ورزشی:

از دیگر مراقبتهای بعد از فیلر زیر چشم این است که به مدت دو روز از فعالیت شدید ورزشی خودداری کنید. پیاده روی سبک و نرمش موردی ندارد.

مراقبت های مربوط به تزریق فیلر زیر چشم

مراقبت های  قبل از تزریق فیلر زیر چشم کدامند؟

عدم مصرف قرص ضد انعقاد خون:

اگر قرص های ضد انعقاد خون مانند آسپرین و کلوپیدوگرل مصرف می کنید پنج روز قبل قطع کنید. البته آسپرین و داروهای ضد انعقاد روی نتیجه تزریق فیلر شما تاثیری ندارد و باعث حرکت فیلر به نواحی دیگر نمی شوند، بلکه تنها ممکن است احتمال کبودی ناشی از ورود سوزن به داخل پوست بیشتر شود.

عدم مصرف قرص ایبوپروفن:

همین طور ۴۸ ساعت قبل از تزریق بهتر است از ایبوپروفن استفاده نکنید چون ممکن است میزان کبودی ناشی از تزریق را زیاد کند.

پرهیز از نوشیدنی الکلی: 

۲۴ ساعت قبل از تزریق فیلرزیرچشم از نوشیدن الکل خودداری کنید.

مراقبت هایی که بلافاصله بعد از تزریق ژل اطراف چشم نیاز است؟

اگر جای ورد سوزن، کبود یا خون مرده شده است به مدت ۴۸ ساعت از کمپرس یخ استفاده کنید. گذاشتن یخ هم به این صورت است که مجموع یخ گذاشتن در ناحیه در یک ساعت بیشتر از ده دقیقه نباشد.

تا ۴ ساعت بعد از تزریق بهتر است میک آپ نکنید. بعد از آن موردی ندارد می توانید از کرم های آرایشی استفاده کنید.

از ۴ ساعت بعد از تزریق زیر چشم می توانید صورت خود را بشویید. تا دو روز بعد از تزریق ژل بهتر است از نوشیدن الکل خودداری کنید.

مراقبت هایی بلافاصله بعد از تزریق ژل اطراف چشم

مراقبت های تغذیه ای لازم بعد از تزریق ژل به دور چشم کدامند؟

آب:

نوشیدن آب زیاد.

میوه آناناس (نه کمپوت):

خوردن آناناس تازه می تواند باعث کم شدن کبودی و زودتر خوب شدن کبودی شود. کمپوت آناناس توصیه نمی شود چرا که حاوی مقدار زیاذی قند هست.

کپسول آناهیل:

از کپسول آناهیل هر هشت ساعت یک عدد به مدت سه روز هم می توانید برای زودتر رفع شدن کبودی ناشی از ژل زیر چشم کمک بگیرید.

پرهیز از غذاهای پر نمک:

محدودیت غذایی خاصی وجود ندارد فقط غذاهای پر نمک نخورید.

چند نکته در مورد شرایط بعد از تزریق ژل زیر چشم

در صورتی که گودی زیر چشم شما کم شده اما هنوز هم گود است، یعنی شما به مقدار بیشتری فیلر نیاز دارید و می توانید بعد از گذشت سه هفته از تزریق اول مجدد مراجعه کنید.

سخن پایانی

نتیجه معمولا  بعد از گذشت دو تا سه هفته از تزریق خودش را نشان میدهد. پس صبور باشید و عجله نکنید.

توصیه می کنیم قبل و بعد از عمل، از مصرف مسکن های ضد التهابی خودداری کنید، زیرا می توانند خون را رقیق کرده و خطر قرمزی، تورم، خونریزی و کبودی را افزایش دهند.

ایبوپروفن و آسپرین شناخته شده ترین داروهای ضد التهابی هستند. با این حال، در طول مشاوره، مهم است که به پزشک خود اطلاع دهید که چه دارویی مصرف می‌ کنید تا بتواند در مورد موارد منع مصرف احتمالی یا موقعیت‌هایی که باید از مصرف دارو خودداری کنید، به شما اطلاع دهد. همچنین اگر بعد از فیلر چشم درد دارید، برای کمک به کاهش تورم، یک کمپرس سرد روی آن ناحیه قرار دهید.

توصیه می کنیم قبل از انجام هر گونه ورزش سنگین حداقل یک هفته بعد از فیلر صبر کنید ، این کار از خطر عفونت جلوگیری می کند و همچنین می ‌تواند خطر کبودی و تورم شما را افزایش دهد.

بعد از استفاده از فیلر چشم نباید هیچ مشکلی در پرواز با هواپیما وجود داشته باشد. اگرچه نگرانی هایی وجود دارد که تغییر فشار هوا در کابین هواپیما می تواند تأثیر منفی روی نتایج شما داشته باشد، اما هیچ مدرکی دال بر این موضوع وجود ندارد.

برخی از افراد پس از عمل دچار کبودی و تورم خفیف می شوند. اگر این اتفاق افتاد، می ‌توانید انتظار داشته باشید که ظرف یک یا دو هفته از بین برود. پس از عمل، ناحیه تحت درمان کمی قرمز می شود، اما این تنها چند ساعت طول می کشد.

اثرات پرکننده های پوستی می تواند تا 18 ماه باقی بماند، اما این در افراد مختلف متفاوت است. این بستگی به پوست شما، ناحیه ای که تحت درمان قرار داده اید و میزان و نوع فیلر استفاده شده و همچنین رعایت مراقبت بعد از فیلر چشم دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.