‌درمان موثر و فوری برای از بین بردن لک صورت با لیزر

در مقاله همه چیز درباره لک + درمان آن  در مورد این که لک چیست؟ چرا بوجود می آید؟ و درمان های مختلف آن توضیح دادم.

در این مقاله سعی شده اختصاصی در موارد لیزر لک صورت توضیحاتی داده شود

چه لیزرهایی برای از بین بردن لک صورت مناسبند؟

ابتدا لیزرهای غیرتهاجمی که التهاب کمتری ایجاد می کنند مانند IPL توصیه می شود انجام شود. سه تا پنج جلسه با فواصل یک ماه باید انجام شود. انجام آن راحت و بی دردسر هست؛ درد ندارد، زخم ندارد و همینطور دوره نقاهت ندارد. تنها استفاده منظم از ضد آفتاب تاکید می شود.

اگر لک ها مقاوم بودن و به این لیزر پاسخ مناسب ندادند، لیزر بعدی لیزر کیوسوییچ هست. سه تا شش جلسه به فواصل یک ماه مورد نیاز هست

یک مقدار قرمزی بعدش دارد ولی طی دو سه روز برطرف می شود.

 

اگر باز هم لک صورت مقاومت نشان داد و پاسخ درمانی مناسب نداد، لیزر بعدی که توصیه می شود انجام شود، لیزر فرکشنال سی او دو (لیزر فرکشنال Co2) هست. که این لیزر، یک لیزر لایه بردار قوی هست که در هر جلسه یک لایه از روی لک برداشته می شود و در نتیجه لک ها کمرنگ تر و محوتر می شوند. البته این لیزر، دوره نقاهت طولانی تری نسبت به لیزرهای بالا دارد. قرمزی و زخم یک هفته ای دارد. با بی حسی موضعی انجام می شود و بعد از آن مراقبت های پرهیز از آفتاب و ضد آفتاب و استفاده از کرم های تجویز شده توسط پزشک را نیاز دارد.

مراقبت از لیزر لک صورت

اتفاده از ضد آفتاب منظم و مکرر

استفاده از مرطوب کننده

در مورد شستشوی صورت بستگی دارد چه لیزری انجام شده باشد:

  • در مورد آی پی ال (IPL) بالافاصله بعد از انجام لیزر لک صورت می توانید صورت خود را با آب خنک بشویید.
  • در مورد لیزر فرکشنال دو روز بعد از انجام لیزر می توانید استحمام کنید یا صورت خود را با آب خنک و پاک کننده ملایم شستشو دهید.

عوارض لیزر صورت برای لک

در بعضی از موارد لک صورت پررنگ تر می شود. گاهی هم ممکن است بعد از گذشت سه ماه از اخرین جلسه لیزر دوباره لک عود کند و برگردد. قابل پیش بینی نیست برای چه لک هایی و در چه افرادی این اتفاق می افتد.

هزینه درمان لک صورت با لیزر

هزینه درمان لک صورت با لیزر بستگی به وسعت لک دارد از یک میلیون و پانصد تا سه میلیون متفاوت است. (در بهار 1402)

Prev post
بعدی post

ارسال نظر