فیشال صورت چیست

همه چیز درباره فیشیال صورت + هزینه، ماندگاری و انواع آن

حتما این روزها کلمه ی فیشال را بسیار از زبان دختران جوان و یا در مکان هایی مانند مزون های عروس، یا از زبان پزشکان پوست در تلویزیون و فضای مجازی شنیده اید و به فکر فرو رفته اید که فیشال یعنی چه؟ آیا باید فیشال انجام دهیم؟آیا فیشال در جوانسازی و جلوگیری از پیری پوست موثر است؟فواید و مضرات فیشال چیست؟باورهای غلط چیست؟آیا فیشال باعث از بین رفتن لک ها و جوش ها می شود؟آیا فیشال در لیفتینگ پوست موثر هست؟

فیشیال صورت چیست ؟

فیشال یا فیشیال کلمه ی سختی نیست. مفهوم آن همان پاکسازی، تمیز کردن، زدودن کرم ها و پودرها و آلودگی هایی مانند سیاهی دود ماشین آلات که قابل رویت با چشم نیستند است. فیشال یکی از ناب ترین روش های پاکسازی پوست است.

در روزگار قدیم زنان از روش هایی همچون سفیداب های حمام از شر این آلودگی ها در سطح پوستش خلاص می شد. اما این روش نیز مانند سایر روش های قدیمی منسوخ شده است .

جالب است بدانید که دیگر تنها خانم ها نیستند که نگران پاکسازی و میکروب زدایی از پوست خود هستند، بلکه آقایان هم خدمات پوست نیز انجام می دهند .

فیشیال صورت

تاریخچه فیشال

در سال ۲۰۱۶، آمریکایی ها نزدیک به ۱۷ میلیون دلار در اسپاها برای دریافت خدمات فیشال هزینه کردند.اسپاها مکان هایی هستند که در آن ها انواع ماساژ ، خدمات ناخن ، مو و فیشال پوست ارائه می شود . در ایران هم متدوال شده است البته ارائه فیشال در باشگاه ها و سالن های آریشگاه ها نیز در ایران در حال گسترش است.

در فیشال پوست ادعا می شود که لک های صورت از بین می رود،با چین و چروک ها مبارزه می شود و از بین می روند،پوست آبرسانی و مرطوب می شود،پوست بازسازی می شود،سفت می شود! خلاصه هر تغییری که باعث فوق العاده شدن پوست شود با فیشال اتفاق می افتد!

در فیشیال از چه خدماتی استفاده می شود ؟

روش فیشال در مکان هایی همچون سالن های آرایشی ، باشگاه های ورزشی و مراکز زیبایی غیر پزشکی انجام می شود و فعالیت های همچون ماساژ ، خدمات زیبایی ناخن ها ، تقویت کردن و خدمات زیبایی پوست و مو ارائه می شود .

ماساژ صورت ،بخور ، استفاده از ماسک و در نهایت استفاده از کرم های مرطوب کننده و نرم کننده پوست صورت

تاثیر فیشال در پوست و زیبایی

افرادی که این خدمات را ارائه می دهند، ادعا می کنند که این روش باعث رفع لک های پوستی ، رفع پین و چروک ، آبرسانی و افزایش کلاژن سازی می کند . در واقع این روش را یک راه حل بسیار ایده آل برای پاک سازی و جوانسازی پوست می دانند . اما طبق تحقیقات صورت گرفته میزان تاثیر این روش تنها به فعالیت هایی که انجام می شود بستگی دارد . با فیشال پوست مرطوب می شود اما نمی توان این روش را یک راه برای مبارزه با پیری دانست . درمان چین و چروک، اگزمای پوستی، لک و درمان جای جوش ها با این روش امکان پذیر نمی باشد .

توجه داشته باشید که برخی از کرم های مورد استفاده در این مراکز مناسب با پوست تمامی افراد نیست، همچنین تاثیر دائمی نداشته و حتی فرد می تواند با نظر پزشک یک کرم مناسب لایه بردار پوست تهیه کرده و همین روش را حتی اصولی تر در منزل انجام دهد .

فیلم فیشیال صورت در کلینیک موگه

ماندگاری روش فیشال

دقت داشته باشید که تاثیر فیشال در جوانسازی و پاک سازی پوست هرچند چشم گیر باشد ، اما بسیار کوتاه بوده و تاثیر طولانی مدتی در پی نخواهد داشت .

اگر شما در آن دسته از افرادی هستید که عزم پاکسازی و جوانسازی پوست دارند. کافیست مشاوره ای کوتاه با یک متخصص پوست در کلینیک های معتبر و مجرب داشته باشید. تا از تعداد دفعات و جلسات لازم در زمینه جوانسازی و همچنین چگونگی لایه برداری سلول های مرده از پوستتان آگاه شوید. گاهی روش هایی همچون فیشال در مکان های نامعتبر می توانند در کنار عدم تاثیر در جوانسازی پوست شما، عوارض ناخوشایندی نیز به دنبال داشته باشد.

برای نتایج ماندگارتر ،سفتی پوست ، جوانسازی، برطرف کردن لک ها باید کارهای عمقی تری که باعث تحریک کلاژنسازی پوست است، انجام شود. مانند میکرونیدلینگ یا استفاده از امواج رادیوفرکوئنسی.

بعضی از فیشال ها یک مرحله پایانی با میکرونیدلینگ دارند که حتما و صددرصد این نوع از فیشال باید و باید توسط پزشک انجام شود.

انجام این دو مورد حتما باید در یک کلینیک پوست، مو و زیبایی یا مطب و توسط پزشک انجام شود.

 

یک قانون کلی= هیچ کسی غیر از پزشک نباید سوزنی وارد پوست شما کند. و این واقعا نکته کلیدی مراقبت های پوستی است.

بعضی مراکز میکرودرم ابرژن انجام می دهند. که درواقع یک لایه برداری سطحی است و لایه شاخی سطحی پوست برداشته می شود. درستش این است که این مورد هم در مطب پزشک انجام شود چون عدم انجام صحیح ان باعث لک شدن پوست می شود.

واقعیت چیست؟ آیا مدرک علمی که از این ادعاها حمایت کند وجود دارد؟

متخصصان می گویند این بستگی به نوع فیشالی که انجام می شود دارد . در مقاله ای که در سال ۲۰۱۲ به چاپ رسید ، یک جمله دکتر نلی ، متخصص پوست و مسئول دپارتمان آموزش و پژوهش در ژورنال یافته های بالینی.، بسیار پر رنگ بود “درک کردیم که چقدر این کارها بی فایده است.”

فیشال حداکثر کاری که می تواند ادعا کند مرطوب کردن پوست است. همزمان با خارج کردن کمدون ها(دانه های سر سیاه و سفید پوست).اما چیزی که مسلم است ادعای مبارزه با پیری پوست و التهاب پوستی کاملن گزاف و بیهوده ست.

بعضی از سالن ها ادعای درمان اگزمای پوستی با فیشال را دارند که غیر علمی ست .

از موارد دیگر به نادرست متوجه شدن مراجعه کنندگان از مفهوم کرم و خدمات پاکسازی پوست که در یک کلمه فیشال نامیده می شود،می توان نام برد.

جذب پوستی کرم ها بسیار کم است با ماساژ و حرارت دادن هم جذب پوستی زیادی ندارند.در نتیجه کار عمیقی انجام نمی شود.

از طرفی دیگر بیشتر کرم های موضعی فایده ماندگاری ندارند ان هم تنها با یک بار استفاده در سالن ها و اسپاها ! بهترین حالتش استفاده مداوم و هر روزه کرم های اب رسان در منزل توسط خود شخص است.

* استفاده روزانه از مرطوب کننده ها ، استفاده روزانه و دقیق از ضد افتاب ها و هفته ای دو بار استفاده از اسکراب ها می توانند نتایج موثرتر و ماندگارتری در دراز مدت بوجود بیاورند.*

بهتر است بدانید که…

استفاده از هر گونه کرم، ضد آفتاب و … با نظر پزشک بر اساس نوع پوست شما می تواند تاثیر بسیار مناسبی داشته باشد. اگر کرم ضد آفتاب، مرطوب کننده، لایه بردار و … به صورت دوره ای و یا حتی در برخی مواقع روزانه ( طبق نظر متخصص پوست) انجام شود. در طولانی مدت می تواند تاثیر بسیار مناسبی داشته باشد .

فیشیال تخصصی صورت

انواع فیشال پوست

انواع مختلفی از فیشال در دنیا وجود دارد،هر سالن و هر اسپا هم دستور العمل خودشان را دارند!

فیشال استاندارد شامل این موارد است:

یک پاکسازی که شامل تمیز کردن منافذ باز و خارج کردن کومدون ها است

یک ماساژ صورت،بخور دادن پوست،گذاشتن ماسک و در نهایت استفاده از چند کرم برای مرطوب کردن و نرم کردن صورت .

انجام اینها ظاهر پوستتان را در همان لحظه و همان جا بهتر می کند،پوست شفاف تر و براق تر می شود. می تواند چند ساعت و یا چند روز ادامه داشته باشد و بعد از آن دیگر از شگفتی فیشال خبری نیست.

مطالعات نشان داده اند که گذاشتن کرم ها به صورت طولانی به عنوان مثال ده دقیقه یا بیشتر مشابه انچه در فیشال انجام می شود. تاثیر بیشتری از استفاده از مرطوب کننده های روزانه ندارند. اما نکته در این است که انجام چند کار در یک زمان، محیطی زیبا، فیشالیستی زیبا. مودب و خوش صحبت که مدام از زیبایی برایتان می گوید. احساس بسیار خوبی به شما می دهد. آرامشی که به شما دست می دهد انکار ناپذیر است. مخصوصن وقتی کار تمام می شود و شما تنها با یک لمس ساده صورت احساس نرمی و لطافت و زیبایی تمام وجودتان را در برمی گیرد. 🙂

دریغ که ماندگار نیستند و حداکثر چند ساعت تا چند روز دوام خواهد داشت.

برای دریافت مشاوره از کلینیک موگه با شماره 02122554720 می توانید تماس حاصل نمایید .

نوبت دهی آنلاین

مشاوره آنلاین

همچنین برای مشاهده نمونه کار ها پیج اینستاگرام کلینیک موگه را دنبال کنید .

خواندنی 🙂

در سال ۲۰۱۶ با پنج فیشالیست مطرح بریتانیا که در اسپاهای بسیار معروف و لوکس لندن خدمات فیشال را ارائه می دهند مصاحبه شد و انها گفتند ما هر دفعه مشتری ها را می بینیم احساس می کنیم هیچ فرقی نکرده اند اما خودشان هر بار که می پرسیم پوستت چطور است؟می گویند عالی! و ادعا کردن مشتری ها معتاد به انها یعنی فیشالیست ها و محیط های زیبا ،لوکس و دلربای اسپاها شده اند. 🙂

هزینه فیشال صورت بر چه اسایی تعیین می شود ؟

هزینه انجام فیشال صورت با توجه به روش هر مرکز زیبایی و آرایشی متفاوت است . اصولا در این روش از انواع ماسک های صورت استفاده می کنند که با توجه به نوع ماسک استفاده شده هزینه تعین خواهد شد .

نتیجه گیری

اگر شما جز افرادی هستید که دارای جای جوش های عمیق ، لک ، چین و چروک و … هستید ، استفاده از فیشال در روند بهبود این روش تاثیری نداشته و تنها این روش جهت پاکسازی سطحی پوست از آلاینده های مناسب است .

نوع و برند کرم های به کار رفته در فیشال تاثیری در جوانسازی پوست و بازسازی پوست ندارند اما تفاوت انها در میزان لطیف کردن و نرمی پوست است.

فیشال در دنیا تبدیل به صنعت شده هست و هر روز بر تعداد اسپاها در دنیا افزوده می شود چرا که به دست اوردن حس لطافت و زیبایی حتا برای چند ساعت و چند روز هم اهمیت دارد. ولی این که آیا به هزینه هایش می ارزد؟ جواب آن در افراد مختلف با توجه به شرایط مالی و زندگی انها و نوع خواسته شان متفاوت است.

سایر مطالب موگه کلینیک

درمان جای جوش میکرونیدلینگ
تزریق ژل لب سابسیژن
لیفت صورت تزریق ژل زیر چشم

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.