پروتئین تراپی

پپتید ها به تازگی در علم سلولی که به توالی اسیدهای آمینه مربوطه با تنظیم وسیع و جوانسازی در سیستم عملکرد نورو-اندوکرین-ایمیون(سیستم عصبی-هورمونی_ایمنی بدن)،جای خودش را باز کرده است.

«به زبان ساده »پپتیدها زنجیرهایی از اسیدهای امینه هستند که در بدن بعد از انجام پروسس هایی بهم متصل میشن و پروتیین رو می سازند.بعضی از پپتیدها در بدن ساخته می شوند و برخی دیگر را می توان در محیط آزمایشگاهی تولید کرد.

پپتید تراپی چگونه عمل می کند؟

این پپتید ها یا پروتیین ها در واقع پیام رسان مولکولی هستن که اجازه میدن ارتباط سلول به سلول اتفاق بیوفته و در نهایت اجازه میدن که بدن فعالیت یک سلول خاصی رو روشن یا خاموش کند. همین خصوصیت اینها اثرات درمانی ویژه ای رو بوجود میاره.
به صورت اختصاصی هدف استفاده از پپتیدها این است که آنها پتانسیل دوباره برقرار کردن ارتباطات شیمیایی سلول ها را دارند و در نتیجه می توانند تمایل به بازسازی کردن سلولی رو به سوی آنابولیسم (سوخت و ساز بافتی) و هموستازی (ثبات و توازن) بوجود بیارند.

پپتید تراپی چیست

پپتید تراپی چیست؟

استفاده هدفمند شده یک سری پپتید که باعث بوجود امدن یک واکنش خاص در یک منطقه از بدن شود رو پپتیدتراپی می گن.
بعضی از پپتیدها نشان داده شده اند که با کاهش وزن مرتبطند با تحریک کردن شکستن چربی احشایی.بعضی از آنها باعث کاهش التهاب می شوند.بعضی از پپتید ها باعث تحریک تولید هورمون رشد می شوند که در درمان های ضد پیری و جوانسازی ،تحریک فولیکول که منجر به رشد مجدد مو ، درمان ریزش مو و همین طور در افزایش توده عضلانی بکار گرفته می شوند.
پپتید درمانی به روش های مختلفی امکان پذیر است به صورت تزریق زیر پوست،استفاده به شکل کرم های پوستی،اسپری های استنشاقی بینی و همین طور فوم های دهانی.از همه این راه ها جذب صورت می گیرد اما بیشترین و سریعترین جذب از طریق تزریق می باشد.

برای دریافت مشاوره از کلینیک موگه با ما می توانید تماس حاصل نمایید .
نوبت دهی آنلاین پوست
مشاوره آنلاین پوست
همچنین برای مشاهده نمونه کار ها پیج اینستاگرام کلینیک موگه را دنبال کنید .>

پپتیدها همین طور قادرند جراحات و زخم ها را التیام ببخشند و توانایی کمک به جلوگیری از بیماریهای مزمن را هم دارند.
پپتیدهای زیادی وجود دارند که برخی از انها در پروسه ضد پیری و همین طور رویش مجدد موها موثرند.
از جمله پپتیدهای
sermorelin,CJC-1295,GhRP-2,GHRP-6,Imaporelin, BPC-157.Thymosin Beta 4.
این پپتیدها موثرترین پپتیدها در زمینه درمان پروسه پیری و جوانسازی ،رشد مجدد موها ، درمان ریزش مو و همین طور ترمیم بافتی و عملکرد بهتر سیستم ایمنی شناخته شده اند.

بیشتر این پپتیدها تاییده سازمان و غذا و داروی آمریکا (FDA)رو جهت استفاده پزشکی دارا هستند و ایمنی لازم برای تزریق را دارند.
مطالعات اختصاصی منتشر کرد و نشان داد که دگرگونی و بازسازی سلولهای پوست و‌مو می توانند در درمان با پپتیدها اتفاق بیافتد اگر که طبق پروتکل انجام شوند.

چه کسانی از درمان با پپتید سود می برند؟

کسانی که از بیماریهای مزمن رنج می برند مانند بیماری لایم،دیبابت تیپ ||،COPD,لوپوس،بیماریهای قلبی،اختلالات ارتوپدیک،دیستروفی های عضلانی،ام اس ،بیماریهای التهابی،بیماری های اتو ایمیون

پروتئین تراپی

فواید استفاده از پپتید تراپی

همان‌طور که گفتیم پپتید یک اسید آمینه ضروری در بدن است که در تولید کلاژن نقش دارد. وجود کلاژن موها و پوست را درخشان‌تر و زنده تر نشان می‌دهد. با گذشت زمان و با افزایش سن تولید کلاژن در بدن شروع به کاهش می‌کند و علائمی مانند ریزش موها، خطوط ریز صورت، چین و چروک و تیرگی رنگ پوست ظاهر می‌شود. به دلیل افزایش سن، ماده کلاژن الاستیک موجود در مو شروع به کاهش می‌کند و مو شکننده‌تر می‌شود، ظاهری بی‌جان و کدر نشان می‌دهد و مشکلاتی مانند ریزش و پراکندگی جزئی در کنار هم دیده می‌شود.

استفاده از روش پپتید تراپی فواید فراوانی برای سلامتی و زیبایی شما دارد. از این روش می‌توان با افزایش کلاژن برای جوان‌سازی پوست یا تحریک رشد موها استفاده کرد. اگر بخواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که فواید پپتید تراپی چیست باید گفت استفاده از این تکنیک فواید زیر را برای شما به همراه می‌آورد:

 • تحریک تولید کلاژن: کلاژن نقش اساس در حفظ ساختار پوست و موی شما دارد.
 • حفظ ریشه موهای کنونی: این روش حتی برای کسانی که اکنون ریزش مو ندارند نیز مفید است؛ زیرا موهای موجود آن‌ها را حفظ خواهد کرد.
 • درمان ریزش مو و تحریک پوست به رشد موها: تولید کلاژن امکان تولید تارهای مو را برای بدن فراهم می‌کند.
 • افزایش تراکم استخوان‌ها: آمینو اسیدها و پروتئین‌ها نقش مهمی در استحکام استخوان‌ها و پیشگیری از تحلیل رفتن آن‌ها بازی می‌کنند.
 • کاهش سرعت پیر شدن بدن: میزان کلاژن رابطه مستقیمی با سرعت پیر شدن بدن دارد.
 • بهبود رنگ پوست: کلاژن باعث حفظ خاصیت ارتجاعی و تازگی پوست می‌شود. لکه‌های روی پوست با افزایش کلاژن کاهش می‌یابد.
 • کاهش چین و چروک‌های پوست: وقتی پوست حالت ارتجاعی خود را بازمی‌یابد امکان باز شدن خطوط چهره فراهم می‌شود.
 • ضخیم‌تر شدن تارهای مو: ضخیم‌تر شدن تارهای مو که یکی از نتایج آن پرتر به نظر رسیدن ظاهر موها است یکی از نتایج پپتید تراپی است.
 • تقویت پیاز مو: کاهش کلاژن باعث می‌شود که پیاز موی شما نتواند به اندازه لازم مو تولید کند.
 • جلوگیری از شکننده شدن موها: اگر کلاژن کاهش یابد موهای نازک‌تر و شکننده‌تر می‌شوند.
 • تقویت سیستم ایمنی: آمینواسیدها نقش مهمی در سلامت دستگاه ایمنی و پیشگیری از بروز بیماری‌های نقص ایمنی دارند.
 • کمک به چربی سوزی بدن: میزان چربی و پروتئین بدن رابطه عکسی با هم دارند. پروتئین‌ها به تولید بیشتر عضلات منجر می‌شود که خود باعث کاهش بافت چربی خواهد شد.

استفاده از روش پپتید تراپی

آیا استفاده از پپتید عوارضی دارد؟

از آنجا که پپتید یکی از اسید‌های آمینه ضروری است بدن به طور طبیعی به آن نیاز دارد. با افزایش سن نیاز به این پروتئین بیشتر نیز می‌شود. به همین دلیل می‌توان گفت نه تنها این روش عوارض قابل توجهی ندارد بلکه فواید فراوانی نیز برای شما به همراه خواهد داشت. تاکنون نتایجی که عوارض دائمی برای این روش را گزارش کرده باشد وجود ندارد؛ با این حال بروز بعضی عوارض زودگذر که بین ۳ تا ۵ روز از بین می‌روند محتمل است. بعضی از این عوارض می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • قرمزی و کبودی جای سوزن
 • سوزش یا درد کم
 • بروز عفونت جای سوزن در صورت عدم رعایت بهداشت
 • بروز حساسیت (در صورت بروز علائم آلرژیک با پزشک خود مشورت کنید)

بیماریهای آلرژیک و حساسیتی مثل آسم

-جهت به تاخیر انداختن روند پیری و در نتیجه جوانسازی پوست (پروسه پیری در پزشکی یک روند التهابی محسوب می شود )

تحریک رشد مجدد مو

بهتر است بدانیم

یازده هزار مقاله علمی در این مورد منتشر شده است.۱۴۰ کلینیکال ترایال درحال انجام است.بیش از هفت هزار پپتید طبیعی در بدن وجود دارد.از سال ۱۹۲۱ درمان با پپتید در دنیا شروع شده است.اولین پپتیدی که به بازار امد و دنیای پزشکی را متوحل کرد انسولین بود.

مزوژل هایی از برند دکتر سی وای جی – drcyj که کره ای است و دارای مجوز وزارت بهداشت و درمان ایران هم هست در زمینه پپتیدتراپی پیشرو هستند که در واقع ترکیب هفت پپتید موثر با هیالورونیک است که مدل های مختلفی دارد از جمله هیرفیلر hairfiller که برای متوقف کردن ریزش مو و تحریک رویش مجدد مو به کار می رود به مدت دو هفته در پوست می ماند و آهسته رهش است برای همین ماندگاری بالایی دارد و فواصل جلسات نسبت به مزوتراپی با داروهای دیگر طولانی تر است، پروتکل درمانی آن دو جلسه است و با تکنیک مزوتراپی تزریق می شود

مدل دیگر آن مزوژل های پروسترولین هستند که محصولات متنوعی دارد.

Inner-B

که برای کاهش چربی در صورت،گردن ،شکم و بازو استفاده می شود.

Inner-B SE

که برای کاهش پف زیر چشم یا همان کیسه های چربی زیر چشم استفاده می شود.

Balance-B

که در واقع برای ضد لک و روشن کردن پوست به کار می رود.

سایر مطالب موگه کلینیک

درمان جای جوش میکرونیدلینگ
تزریق ژل لب سابسیژن
لیفت صورت تزریق ژل زیر چشم

نتیجه گیری

یکی از اجزایی که برای سلامت و زیبایی مو مهم است کلاژن است. از آنجایی که کلاژن در بخش بسیار بزرگی از بدن انسان موثر است، در ساختار مو نیز یافت می‌شود. کلاژن که با گذشت زمان مقدار آن در بدن کاهش می یابد باعث می شود موها بعد از مدتی بی روح به نظر برسند و بشکنند یا دچار ریزش شوند. بنابراین، با مراقبت از کلاژن، موهای سالم‌تری خواهید داشت.

پپتیدها دسته‌ای از آمینو اسیدها هستند که در تولید کلاژن نقش دارند. کاهش این مواد باعث کاهش کلاژن و ریز و آسیب موها می‌شود. با تزریق پپتیدها می‌توان تولید کلاژن را در بدن افزایش داد و در نتیجه پوست و مو را تقویت کرد. کلاژن می‌تواند ریزش مو را تا 90 درصد کاهش دهد. افزایش میزان کلاژن در فولیکول‌های مو نه تنها باعث تقویت پیوندهای پپتیدی بین سلولی می‌شود، بلکه تا حد زیادی از ریزش آن جلوگیری می‌کند. همچنین در مطالعات مشاهده شده است که میزان ریزش مو در افراد دارای کلاژن بالا کمتر است. بنابراین حتی اگر موهای سالمی دارید روش پپتید تراپی می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر حفظ موهای شما داشته باشد.

همه کسانی که دچار ریزش مو یا کاهش تراکم آن ها شده‌اند، پوست چروکی دارند می‌توانند از این روش استفاده کنند. این تکنیک پیری را به تعویق می‌اندازد و برای سلامت عمومی بدن مفید است. همچنین تزریق پپتید می‌تواند به بهبود علائم عمومی بیماران دیابتی، قلب و عروقی و بیماری‌های سیستم ایمنی کمک کند. چنانچه به اطلاعات بیشتری در مورد روش‌های درمانی و زیبایی مو نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

14 پاسخ
 1. طاهره خدایار
  طاهره خدایار گفته:

  من در طول روز خیلی موهام ریزش داره واقعا احساس کچلی میکنم این روش به درد من میخوره واقعا.؟

  پاسخ
  • mugeclinic
   mugeclinic گفته:

   با سلام و وقت بخیر
   حتما برای مشاوره تشریف بیارید. این روش برای شما بسیار کاربردی به حساب میاد.

   پاسخ
 2. الناغفوری
  الناغفوری گفته:

  به خاطر بستن سفت موهام با کش بغلهای موهام ریزش شدید پیدا کرد این روش جوابگو هست برای بغلهای موهام

  پاسخ
  • mugeclinic
   mugeclinic گفته:

   با سلام و وقت بخیر
   با توجه به علل ریزش مو اگر کاندید این روش به درستی انجام شود، بله یک روش با نتیجه قطعی است.

   پاسخ
  • mugeclinic
   mugeclinic گفته:

   سلام وقت بخیر هر دو موثرن اما بستگی داره به عامل ریزش موتون برای همین باید تشریف بیارین ویزیت بشین

   پاسخ
  • mugeclinic
   mugeclinic گفته:

   سلام وقت بخیر باید تشریف بیارین وضعیت موهاتون بررسی بشه اگر خیلی خالی شده و پوست کف سرتون پیداست می تونین میکروبلیدنیگ اسکالپ انجام بدین

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.