روش قطعی درمان اسکار با میکرونیدلینگ

درمان اسکار با میکرونیدلینگ

تمامی افراد در برهه ای از زندگی که غالبا بین 15 تا 20 سالگی است، نشانه های غرور جوانی را بر چهر ه خود مشاهده کرده اند. حتی ممکن است اثرات باقی ماده از آن ها را تا تا۵۰ سالگی با خود به همراه داشته باشند. جای جوش و یا همان اسکار آکنه می تواند تا سال ها بر پوست باقی بماند، مخصوصا زمانی که فرد خود اقدام به از بین بردن جوش ها کرده باشد ماندگاری جای آن ها طولانی تر نیز خواهد شد. ناهمواری و لک های ناشی از این عارضه اغلب افراد را از داشتن پوستی لطیف و زیبا محروم می کند.

میکرونیدلینگ یک روش خیلی موثر برای درمان آکنه اسکار یا همون درمان جای جوش هست.آکنه به جای زخم،ابله مرغان،جای بخیه،جای سوختگی گفته می شود و می توان از میکرونیدلینگ نیز استفاده نمود.

ویدیویی که مشاهده می کنید نمونه ای از قبل و بعد از درمان لک و جای جوش با میکرونیدلینگ انجام شده توسط دکتر خانم خاک سفیدی است :

اما راه چاره چیست؟

تا چندی پیش اغلب راه های درمانی منوط به استفاده از پماد ها موضعی و قرص های خوراکی بود. روند درمانی با این شیوه به علت مصرف طولانی از دارو ها گاها بیماران را از ادامه مسیر درمانی منصرف می کرد و یا در مواقعی نتیجه دلخواه را به بار نمی آورد. از این رو روش های نوینی ابداع شد که با تسریع روند بهبودی توانست رضایتمندی بالایی نیز به وجود آورد. یکی از این روش ها میکرونیدلینگ نام داشت که اکنون آوازه آن به گوش اکثریت رسیده است. در ادامه این نوشتار بیشتر با این روش آشنا خواهید شد.

دلایل ایجاد عارضه های پوستی

عارضه های پوستی از ایجاد تا درمان می تواند به علل مختلفی روی دهد. از جمله : افزایش سن، بروز جوش ها در دوران بلوغ و یا بعد از آن، قرارگیری طولانی مدت در معرض خورشید، استفاده بی رویه از لوازم آرایشی بهداشتی و ژنتیک.

تمامی این عوارض ها اگر زود هنگام مورد درمان قرار گیرد، می تواند به راحتی برطرف شود .اما هرگونه خود درمانی و یا سهل انگاری در درمان موجب می شود عمر آن ها افزایش یافته و مسیر درمانی طولانی تری را بطلبد.

همانطور که در بالا اشاره شد در گذشته از دارو های مشخصی برای درمان جوش و یا جای جوش ها استفاده می شد که گاها مصرف آن ها در طولانی مدت می توانست عوارض دیگری برای فرد ایجاد کند.

بنابراین روشی به به نام میکرونیدلینگ با عوارض حداقلی و تسریع در نتیجه دهی توانست به روشی قابل قبول بدل شود مخصوصا که حرارت ندارد و نسبت به لیزر احتمال لک کردن پوست بعد از انجام خیلی کمتر است. البته هم اکنون برخی از بیماری های پوستی با دارو درمانی قابل درمان هستند. بنابراین وجود چنین روش هایی به معنای خط بطلان و منسوخ شدن روش های دارویی نیست.

برای دریافت مشاوره از کلینیک موگه می توانید با ما تماس حاصل نمایید .
نوبت دهی آنلاین
مشاوره آنلاین پوست
همچنین برای مشاهده نمونه کار ها پیج اینستاگرام کلینیک موگه را دنبال کنید .

نحوه عملکرد میکرونیدلینگ چگونه است؟

با یک دستگاه دیجیتالی که سر آن مثل قلم است و یک سِری سَری های سوزنی خاصی به آن متصل می شود و بدینوسیله میکرونیدلینگ را می توان انجام داد.

اثربخشی درمان جای جوش با میکرونیدلینگ

شاید غیر منطقی به نظر برسد، اما یک درمان پوستی که از سوزن سوزن شدن پوست استفاده می کند، می تواند به درمان آکنه و جای جوش کمک کند. میکرونیدلینگ شامل سوراخ کردن سطح پوست با سوزن های ریز استریل شده است. این درمان به عنوان درمانی برای آکنه، جای زخم، ترک‌های پوستی، لکه‌های تیره یا خطوط ریز و چین و چروک استفاده می ‌شود.

در واقع مفهوم میکرونیدلینگ این است که زخم های کوچک باعث می شود بدن کلاژن و الاستین بیشتری تولید کند. کلاژن و الاستین به بهبود سریعتر پوست کمک می کنند و همچنین مسئول کمک به پوست برای پرتر، صاف‌تر و جوان‌تر شدن هستند. برای گرفتن بهترین نتیجه ، بیماران باید درمان اسکار با میکرونیدلینگ را در مطب متخصص پوست انجام دهند. این درمان معمولاً تنها 10 تا 20 دقیقه طول می کشد، که البته بستگی به اندازه ناحیه تحت درمان و شرایط جای جوش های بیمار دارد. پزشک با استفاده از کرم بی حس کننده برای به حداقل رساندن ناراحتی شروع می کند. سپس میکرونیدلینگ با یک ابزار کوچک انجام می شود تا خارهای ریزی در پوست ایجاد شود. اثربخشی درمان جای اسکار با میکرونیدلینگ

درمان اسکار ناشی از سوختگی با میکرونیدلینگ

اسکار ناشی از سوختگی یک بافت ضخیم از پوست تغییر رنگ داده شده است که پوست ما به عنوان سیستم درمانی طبیعی بدن ما تولید می کند. پس از اینکه پوست در معرض گرما، الکتریسیته یا مواد شیمیایی شدید قرار گرفت، پوست ما نوع متفاوتی از کلاژن تولید می کند تا بافت اسکار را برای ترمیم سریع زخم ایجاد کند. اگر سوختگی بسیار شدید بوده باشد، کلاژن یک کلوئید تشکیل می دهد که یک اسکار صاف و سخت است. این اسکار با گذشت زمان ضخیم می شود و پوست اطراف آن را نیز دچار تناقض می کند. اسکارهای سوختگی مطمئناً سخت ترین انواع اسکار برای درمان هستند. اما  چگونه میکرونیدلینگ می تواند به زخم های سوختگی کمک کند؟

 

میکرونیدلینگ روشی است که می تواند به کاهش تغییرات رنگدانه ای بافت و همچنین شکل اسکار کمک کند. در واقع میکرونیدلینگ مکانیسم درمانی طبیعی بدن برای تشکیل کلاژن تازه برای تولید سلول های پوستی جدید را تقویت می کند و در نتیجه این تقویت، پوست بیشتر شبیه پوست طبیعی و کمتر شبیه نوع کلاژن موجود در بافت اسکار می شود.

با این وجود توجه داشته باشید که شدت اسکار در نهایت تعیین می کند که آیا جای زخم همچنان قابل مشاهده خواهد بود یا خیر. حتی اگر میکرونیدلینگ به از بین رفتن کامل جای زخم کمک نکند، به کمتر دیده شدن جای زخم ناشی از سوختگی کمک می کند. اما نکته قابل توجه این است که درمان اسکار با میکرونیدلینگ و مخصوصاً درمان اسکار ناشی از سوختگی با میکرونیدلینگ برای درجات مختلف سوختگی متفاوت است.

درجات مختلف اسکار ناشی از سوختگی در میکرونیدلینگ

لایه های بیرونی پوست به اپیدرم که بیرونی ترین لایه است و درم زیر اپیدرم تقسیم می شوند. اسکار ناشی از سوختگی درجه یک فقط لایه اپیدرم را تحت تاثیر قرار می دهد و باید به طور کاملا طبیعی نیز ناپدید شود. با کمک میکرونیدلینگ می توانید مکانیسم بهبود زخم سوختگی درجه یک را تقویت کنید و در نتیجه جای سوختگی درجه یک به طور کامل از بین ببرید.

از سوی دیگر اسکار سوختگی درجه دو و سه، بر لایه درم نیز تأثیر می گذارد و سوختگی های شدیدتر علاوه بر لایه اپیدرم، حتی استخوان ها و تاندون ها را نیز درگیر می کند. این نوع سوختگی ها به احتمال زیاد باعث ایجاد اسکار دائمی می شوند که به راحتی نمی توان از شر آن ها خلاص شد. با این حال میکرونیدلینگ روش خوبی برای نزدیک کردن بافت‌های اسکار ضخیم سخت به رنگ پوست شما است، همچنین میکرونیدلینگ به صاف‌تر شدن و مرطوب‌تر شدن بافت اسکار کمک می‌ کند و باعث می ‌شود جای زخم ‌ها بسیار کمتر دیده شوند.

مزایای میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ برای جوانسازی صورت و تحریک پوست به منظور ساخت کلاژن طبیعی نیز بسیار موثر است و در دنیا خیلی فراگیرمی باشد. همچنین برای جوانسازی صورت معمولا نیاز به سه جلسه درمان می باشد که به فاصله هر دو ماه این کار را انجام داده می شود.

1. رفع ترک های پوستی
2. رفع چروک هایی که خیلی هم عمیق نیستند
3. درمان جای جوش با میکرونیدلینگ
4. رفع شل شدن و افتادگی پوست که در اثر بالار فتن سن رخ می دهد و یا در اثر چاقی و لاغری هایی که در مدت زمان کوتاه و یا به دفعات مکرر اتفاق افتاده است.
5. رفع جای سوختگی صورت .

اسکار بر روی صورت افراد زیادی وجود دارد که به دلیل عدم درمان مناسب سبب شده تا فرد از چهره خود ناراضی بوده و برای درمان آن اقدام نماید. درمان اسکار با میکرونیدلینگ یکی از این راه های درمانی است. برای دریافت مشاوره با خانم دکتر خاک سفیدی و تماس با شماره02126653759 – 09904204682 تماس حاص نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام موگه کلینیک دنبال کنید.

دیگر کاربرد های میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ برای از بین بردن لک ها ی سطحی،شفاف کردن و روشن کردن پوست و از بین بردن جوش های زیر پوستی نیز می توان استفاده کرد و نتایج خیلی خوبی در پی دارد .همین طور برای بستن منافذ باز پوست خیلی موثر است. هر اندازه که شما از میکرونیدلینگ نتیجه بگیرید ماندگاری اثر آن نیز افزایش می یابد و برگشت پذیر نیست مخصوصا در درمان اسکار با میکرونیدلینگ و درمان جای جوش با میکرونیدلینگ بسیار موثر است. در مورد میزان درصد بهبودی و نتیجه نمیشه خیلی درصد داد اما پزشک موگه کلینیک در این خصوص توضیح یم دهد که نتایجش خیلی عالی است. برای مشاهده نمونه کار های میکرونیدلینگ و صفحه اینستاگرام وارد شوید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان می توانید به موگه کلینیک مراجعه نمایید تا راه های درمانی با توجه به پوست و بعد از معاینه تعیین گردد.

ممکن است در برخی از افراد، در جلسات اولیه از ساب سیژن به منظور درمان اسکار بهره گرفت سپس، در جلسات بعدی از میکرونیدلینگ استفاده کرد. تعیین راه های درمانی بر عهده پزشک می باشد.عوارض جانبی درمان اسکار با میکرونیدلینگ

عوارض جانبی درمان اسکار با میکرونیدلینگ

پس از درمان اسکار با میکرونیدلینگ، احتمالاً مقداری تحریک پوستی جزئی وجود خواهد داشت. بیماران ممکن است متوجه شوند که قرمزی پوستشان یک یا دو روز طول می کشد. پس از میکرونیدلینگ، پوست نسبت به اشعه ماوراء بنفش مانند نور خورشید حساس تر خواهد شد، بنابراین استفاده از ضد آفتاب بسیار مهم است. اکثر بیماران برای مشاهده بهترین نتایج به 4 تا 6 درمان نیاز دارند. عوارض جانبی جزئی شایع است و می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

  • سرخی
  • تورم
  • کبودی
  • تحریک پوست
  • خشکی

عوارض جانبی ممکن است با لایه بردارها یا محصولات پوستی حاوی الکل بدتر شود، بنابراین از مصرف آن ها اجتناب کنید. علائم باید طی چند روز از بین بروند و در صورت بروز عوارض جانبی شدیدتر مانند عفونت، تغییر رنگدانه های پوست، واکنش آلرژیک یا خونریزی، در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید.

در ویدئو زیر میتوانید نمونه‌ای از درمان ترکیبی اسکار آکنه توسط خانم دکتر خاک سفیدی را مشاهده کنید:

هزینه درمان جای جوش با میکرونیدلینگ

درمان جای جوش با میکرونیدلینگ یک عمل زیبایی محسوب می شود، بنابراین معمولاً تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. این بدان معنی است که تمام پرداخت ها از جیب  بیمار انجام می شود! هزینه نهایی درمان اسکار با میکرونیدلینگ نیز متغیر و بسته به کلینیک متفاوت است. بزرگترین عواملی که می توانند بر هزینه های میکرونیدلینگ تاثیر بگذارند عبارتند از:

  • تعداد جلساتی که برای دیدن نتایج نیاز دارید
  • منطقه ای که تحت درمان است
  • نحوه پاسخ بدن شما به درمان میکرونیدلینگ
  • سطح تخصص و تجربه جراح پلاستیک شما

 

بسیاری از ارائه دهندگان و پزشکان یک مشاوره رایگان برای بحث در مورد نتیجه مورد نظر و هزینه های مرتبط ارائه می دهند، بهتر است شما هم در این جلسات ریز قیمت میکرونیدلینگ برای رفع جای جوش را برآورد کنید و نسبت به آن برنامه ریزی داشته باشید.

سخن آخر

در مقام سخن آخر باید گفت که این روش اصلا دردی ندارد و با کرم های موضعی بی حسی انجام می شود. اگر هم دردی وجود داشته باشد بسیار بسیار کم است. همه افراد می توانند چرا که یک روشی است که امتحان شده و نتیجه کار بسیار راضی کننده است.

یک نکته حاشیه ای ولی اساسی که گفتن آن هزاران بار ارزش دارد این است. پوست از آنجا که مهمترین عنصر در زیبایی آدم هاست به همین جهت از حساسیت های بسیار بالایی برخوردار است. پس لازم به ذکر است که در سپردن پوست خود به دستان پزشک خود نهایت دقت را مبذول داشته و پس از انجام تحقیقات لازم دست به چنین اقدامی بزنید. قطعا شناخت پزشکان در این زمینه از مهم ترین بخش های پیمودن روند درمانی رضایت بخش است. بعلاوه استفاده از دستگاه های استاندارد نیز تاثیر مهمی را در کیفیت انجام اعمال زیبایی دارند.

نمونه کار استفاده از میکرونیدلینگ

 

Prev post

ارسال نظر