خط اخم چیست؟

خطی که بین دو ابرو در اثر بهم کشیدن دو ابرو ایجاد می شود خط اخم نامیده می شود.

روش های پیشگیری از بروز خط اخم چیست؟

هر چه شما کمتر اخم کنید، کمتر هم خط اخم دارید! پس در واقع بهترین روش پیشگیری از خط اخم این هست که خوش حال باشید و کمتر عصبانی شوید. 🙂

ولی اگر عضلات خط اخم قوی دارید و بدون این که شما کنترلی بر روی آن داشته باشید مرتب اخم می کنید، تزریق بوتاکس خط اخم بهترین روش پیشگیری از خط اخم هست.

روش های درمان خط اخم

تزریق بوتاکس و تزریق ژل خط اخم:

تزریق بوتاکس در  عضلات مربوط به اخم کردن باعث کمتر شدن حرکت اخم کردن می شود و بسیار موثر است.

تزریق فیلر برای خطوط اخم

در چه مواقعی از تزریق فیلر برای خطوط اخم استفاده می کنیم ؟ از چه روشهایی می توانیم خطوط اخم را درمان کنیم؟ در این مقاله می خواهیم به صورت کامل در مورد درمان خطوط اخم صحبت کنیم .

یکی از راههای درمانی موثر برای درمان خطوط اخم تزریق بوتاکس می باشد اما از فیلرها می توان به عنوان یک روش درمانی یا ترکیبی در کنار تزریق بوتاکس استفاده کرد.

نمونه کار ژل خط خم توسط دکتر خاک سفید

ژل خط اخم

تکنیک تزریق فیلر در ناحیه خطوط اخم

از بی حسی موضعی می توان استفاده کرد.گرچه تزریق در این ناحیه را می توان بدون بی حسی تحمل نمود.پیش از تزریق از بیماربخواهید ابروهای خود را چین دهد .فیلر به موازات چین توسط یک سوزن تزریق می شود.

فیلر در لایه درم میانی تا سطحی و به روش رو به عقب تزریق شده و سپس ماساژ صورت می گیردتا هیالورونیک اسید را به آهستگی تزریق کنید و پیشانی را به طور مداوم از نظر سفید شدن تحت پایش قرار دهید.

ملاحظات

تزریق در این ناحیه می تواند دلهره آور باشد.سوابق نشان می دهد که تزریق کلاژن در این منطقه امکان دارد سبب آمبولیزاسیون شریانی و نکروز احتمالی پوست گردد.همچنین ذرات تزریق شده ممکن است به شکل پس گرد در عروق حرکت کند و شریان افتالمیک را دچار آمبولی نمایند.به دلیل خطر بالای تزریق در این ناحیه و همچنین احتمال بروز برجستگی در آن ، ترکیبات انتخابی درگلابلا هیالورونیک اسید ها می باشند.گرچه در دستان پزشک با تجربه و ماهر هرگز این اتفاقات ناگوار نمی افتد.پس تزریق فیلر خط اخم نیاز به مهارت بالای پزشک دارد و دکتر خاک سفیدی با تزریق فیلرخط اخم در بیش از هزار بیمار تجربه و مهارت لازم برای جلوگیری از عوارض تزریق فیلرخط اخم را دارند.

کاندیدای مناسب تزریق ژل خط اخم

در افرادی که خطی بین دو ابروی آنها ایجاد شده است که دیگر حتی بدون اخم کردن هم پیداست، باید تزریق فیلر خط اخم انجام شود؛ چرا که آن ناحیه گودی پیدا کرده است و با تزریق بوتاکس به تنهایی درمان نمی شود.

نکاتی که باید قبل از تزریق ژل خط اخم رعایت کنید

اگر آسپرین یا هر داروی ضد انعقاد خون استفاده می کنید باید حداقل پنج روز قبل قطع کنید.

نکاتی که بعد از تزریق ژل باید رعایت کرد

 

ناحیه تزریق شده را ماساژ ندهید و دو روز اول از کمپرس یخ استفاده کنید. گذاشتن یخ هم به این صورت هست که مجموع یخ گذاشتن در ناحیه در طول یک ساعت، بیشتر از ده دقیقه نشود. یعنی سه دقیقه یخ می گذارید یک ربع استراحت می دهید و سه دقیقه دیگر یخ می گذارید و این روند را ادامه میدهید. از ورزش شدید هم پرهیز کنید. پیاده روی سبک موردی ندارد.

دستورالعمل های بعد از تزریق فیلر

یخ در صورت نیاز

خطرات تزریق فیلر برای خطوط اخم

در هنگام درمان خطوط عمودی گلابلا ، پیش از تزریق آسپیراسیون سرنگ را انجام دهید تا خطر آسیب به شریان به حداقل برسد.همچنین از تزریق عمیق در این ناحیه پرهیز نمایید.از تزریق بیش از حد در این ناحیه به منظور پیشگیری از ایجاد برجستگی یا تحت فشار قرار دادن عروق پرهیز کنید.البته تزریق در خطوط افقی روی پل بینی ایمنی تر است و در این خطوط می توان تزریق زیر درمی را انجام داد.جهت پیشگیری از برجستگی این ناحیه ماساژ ضروری است.

برای دریافت نوبت دهی آنلاین از کلینیک موگه به این صفحه مراجعه نمایید .

همچنین برای مشاهده نمونه کار ها پیج اینستاگرام کلینیک موگه را دنبال کنید .

مزایا تزریق فیلر برای خطوط اخم

برای افرادی که خطوط اخم پس از تزریق بوتاکس باقی مانده ،در چنین مواردی تزریق فیلر می تواند برای از بین بردن چین و چروک ها مفید باشد.

موارد منع تزریق ژل خط اخم

اگر در ناحیه خط اخم، جوش دارید نمی شود ژل تزریق کنید. اگر مبتلا به بیماریهای خود ایمنی پوست مانند اگزما در محل تزریق هستید بهتر است ژل تزریق نشود. اگر سابقه حساسیت به تزریق فیلر دارید نباید انجام شود.

اما انجام عمل لیزیک چشم و جراحی های پلک مانند بلفاروپلاستی ممانعتی برای انجام تزریق ژل خط اخم ندارند. کافیست دو ماه از این جراحی ها گذشته باشد که می توانید برای تزریق بوتاکس خط اخم و فیلرخط اخم اقدام کنید.

کاندیدای مناسب تزریق ژل خط اخمعوارض و خطرات احتمالی تزریق ژل خط اخم

خب هر جایی که سوزن وارد شود احتمال تورم و کبودی و قرمزی وجود دارد که اینها عوارض کوتاه و گذرا هستند و بعد از چند روز برطرف می شوند. یخ بگذارید.

ولی عوارض نادری هم وجود دارد مانند بسته شدن عروق خونرسانی دهنده توسط ژل که منجر به کوری شود. این مورد  بسیار احتمالش کم هست مخصوصا اگر پزشک ماهر باشد و تجربه زیادی در تزریق این ناحیه داشته باشد و به آناتومی صورت مسلط باشد. گرچه که گاهی با رعایت تمام نکات ایمنی ممکن است این اتفاق بیفتد. البته اگر این اتفاق هم بیفتد، نشانه هایی دارد و پزشک می تواند در دو روز اول با تزریق آنزیم حل کننده ژل، جلوی بروز آن را بگیرد. در دنیا در ده سال اخیر تنها یک مورد این عارضه رخ داده است. احتمال وقوع آن مانند احتمال مردن بر اثر جراحی آپاندیس است.

هزینه تزریق ژل خط اخم

هزینه با توجه به نوع و مقدار و برند فیلر متفاوت هست. برندهای ژل خوب ارزان نیستند و در این اوضاع اقتصادی کنونی (تابستان 1401) معمولا هر یک سی سی فیلر با کیفیت شروع قیمت از دو میلیون و نهصد هزار تومان هست.

اهمیت انتخاب متخصص برای تزریق ژل اخم

انتخاب پزشک ماهر و با تجربه و مسلط به آناتومی ناحیه تزریق بسیار در کاهش عوارض و افزایش نتیجه زیبا اهمیت دارد.

نتیجه

استفاده از ترکیب بوتاکس و فیلر برای درمان خطوط اخم می تواند سبب افزایش طول مدت درمان و باقی ماندن نتایج همراه باشد.

سؤالات متداول تزریق فیلر برای خط اخم

تورم و کبودی حاصل از تزریق فیلر خط اخم چقدر طول می کشد؟

تورم معمولا سه روز و کبودی اگر اتفاق بیفتد پنج تا هفت روز طول خواهد کشید و برطرف میشود.

آیا میشود روی آن آرایش یا میک آپ انجام داد؟

بله میشود و موردی ندارد.

چه زمانی می توانیم صورت خود را بشوییم؟

چهار ساعت بعد از تزریق می توانید صورتتان را با آب خنک شستشو دهید.

آیا امکان رفتن به باشگاه یا استخر هست؟

استخر به خاطر کلر داخل آب به مدت سه روز توصیه نمی شود. انجام ورزش سبک پیاده روی هم موردی ندارد اما باشگاه رفتن بستگی دارد که در آنجا چه فعالیتی و با چه شدتی انجام میدهید. اگر ورزش شدید هست تا سه روز بهتر هست انجام نشود.

سایر مقالات

جوانساری با آر اف

تزریق ژل پروفایلو

بهترین برند مزوتراپی

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] مدل وولیفای که مناسب رفع خط اخم و خط خنده […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.