لیزر موهای زائد

تاثیرات لیزر موهای زائد تا چه میزان است ؟ آیا لیزر موهای زائد یک درمان قطعی می باشد ؟ این سوالاتی است که بارها و بارها از کلینیک های زیبایی پرسیده شده. در این مطلب تمام نکات در زمینه تاثیرات لیزر موهای زائد بیان می شود.

 

آیا واقعا صد در صد موها با لیزر از بین می روند؟

دکتر خاک سفیدی در این زمینه بیان می کند: قوی ترین کمپانی های لیزر هیچ کدام ادعا نمی کنند که موهای زائد صد درصد از بین خواهند رفت . معمولن بین ۷۰ تا ۸۰  درصد از این موها از بین می روندتاثیرات لیزر موهای زائد

تاثیرات لیزر موهای زائد

البته ناگفته نماند که لیزر روی موهای تیره جواب دهی بیشتری دارد و در مقابل روی موهای کرکی زیاد تاثیری ندارد .

لیزر موهای زائد روی پوست های روشن بهتر جواب می دهد.

چند جلسه برای لیزر موهای زائد نیاز می باشد؟

برای انجام این کار توصیه می شود بین ۶ تا ۸ جلسه مراجعه شود. بعد از آن هم سه ماه یک بار به صورت یادآوری ۳ تا ۴ جلسه این کار انجام می شود.

به علاوه باید به این نکته هم اشاره کنم که بعضی از مراجعین صد در صد هم نتیجه گرفته اند اما۷۰ درصد هم نتیجه گیری ، نتیجه عالی محسوب می شود.

نکات مهم

پوست با پوست و بدن با بدن فرق دارد و بنابراین باید یک سری نکات در نظر گرفته شود ، مانند :

  • مهمترین مسئله این است که سر موقع مقرر مراجعه شود .
  • موها نباید از ریشه کنده شود .
  • از گرفتن آفتاب پرهیز نمایید .
  • مسلما کسانی که صورت شان موهای خیلی ضخیم دارد لیزر درمانی ، مثل یک معجزه است .

عوارض لیزر موهای زائد

نکته حائز اهمیت این است که دستگاه های لیزر از کمپانی های معتبر باشند، چرا که اگر تولید کنندگان آن ها از کمپانی های ضعیف باشند معمولا نتایج خوبی به همراه ندارند . پس به طور کلی نوع دستگاه ، اپراتور، تجربه ، تنظیم درجات و … از نکات مهمی هستند که باید رعایت شوند ، چرا که اگر انرژی خیلی پایین باشد ، نتیجه نمی دهد و اگر خیلی بالا باشد ممکن است سوختگی ایجاد شود که این مسایل به تبحر پزشک بستگی دارد .

گرچه گاهی اوقات سوختگی های خیلی کوچک اتفاق می افتد در بعضی افراد مخصوصا افرادی که آفتاب گرفته اند که البته سریع بهبودی پیدا می کنند و جای آنها هم باقی نمی ماند .

اقدامات قبل از لیزر

استفاده از تیغ و سایر روش های قدیمی باعث ایجاد مشکلاتی برای افراد می شود . از جمله این مشکلات می توان به تیرگی و یا عفونت های مختلف اشاره نمود . لیزر موهای زائد یکی از روش های متاسب برای رفع مو می باشد ، اما در هنگم استفاده باید از اقدامات قبل از لیزر موهای زائد آگاهی داشته باشیم . با ادامه مطلب همراه باشید …

آیا واقعا صد در صد موها با لیزر از بین می روند

آمادگی های لازم قبل از انجام لیزر موهای زائد چیست ؟

برای انجام اقدامات قبل از لیزر، بهتر است 6 هفته قبل از لیزر موهای زائد بیمار از کندن مو به وسیله موم و الکترولیز خودداری کند اما می تواند از تراشیدن استفاده کند . آفتاب گرفتن ممنوع است وباید از ترکیبات ضد آفتاب استفاده کند .

روز قبل از لیزر ناحیه مورد درمان را شیو کنید – بتراشید- به نحوی که تنها یک تا دو میلی متر از نوک مو از پوست بیرون باشد . اگر بیمار سابقه تبخال دارد و ناحیه مورد نظر انجام لیزر ، صورت است ؛ بهتر است مصرف قرص آسایکلوویر را شروع کند .

روز درمان برای 1 ساعت کرم بی حس کننده حاوی لیدوکائین و پریلوکائین استفاده می شود .-البته در نواحی که مراجعه کننده درد دارد مانند ناحیه بیکینی و پشت لب. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سفید کردن ناحیه بیکینی به مقاله سفید کردن واژن با لیزر مراجعه نمایید.

کاندید لیزر موهای زائد

افرادی که رنگ پوست تیره دارند ، امکان سوختگی درآن ها بیشتر است . تمامی افراد بالای 18 سال می توانند از لیزر برای رفع موهای خود استفاده نمایند .

بهتر است کاندیدای لیزر موهای زائد هنگام مراجعه هیچگونه آرایش و کرمی ( حتی کرم ضد آفتاب ) نباید استفاده شود .

آیا استفاده از لیزر درمان قطعی است؟

هیچ مرکز لیزر و کمپانی های بزرگ در این زمینه اعای ندارند که روش آن ها پاسخ دهی قطعی دارد . ولی طبق آمار بدست آمده بالای 70 الی 80 درصد از موهای زاند در طی این کار از بین می رود .

در هنگام لیزر کردن موهای تیره و ضخیم پاسخ دهی بهتری نسبت به موهای نازک دارند .

کاهش درد لیزر موهای زائد

یکی از نگرانی های مهم مراجعه کنند گان برای لیزر به کلینیک پوست ، درد ناشی از لیزر می باشد . اما برای کاهش درد لیزر موهای زائد باید چه کرد ؟ میزان درد لیزر به چه صورت می باشد ؟ با ادامه مطلب همراه باشید .

روش های کاهش درد لیزر موهای زائد

در زمینه کاهش درد لیزر  می تواند از بی حس کنند استفاده کنید . برای مشاهده کامل به مقاله کاهش درد لیزر موهای زائد مراجعه کنید .

لیزر موهای زائدبرای کاهش درد و عوارض انجام لیزر چه باید کرد؟

دکتر خاک سفیدی در رابطه با کاهش درد لیزر موهای زائد بیان کرد : به غیر از ترکیبات بی حس کننده و ضد درد ضمن لیزر از روش های مختلفی برای سرد کردن پوست استفاده می شود . این روش ها شامل استفاده از ژل سرد ، هوای سرد ، شیشه های سرد و اسپری سرد کننده است . دستگاهایی که سیستم کولینگ-خنک کننده-سر پروب دارند اتومات از این روش سرد کردن استفاده می کنند .

چه مراقبت هایی پس از انجام لیزر نیاز هست؟

ممکن است ورم و قرمزی در محل وجود داشته باشد که گذاشتن یخ می تواند سبب کاهش آن شود معمولا نیازی به استفاده از مسکن وجود ندارد . گاهی اطراف ریشه موها دلمه می بندد که 10-7 روز طول می کشد ، در این صورت از پمادهای آنتی بیوتیک استفاده می شود تا دلمه ها بریزند . ممکن است رشد موی لیزر شده یک تا دو هفته بعد از لیزر هم ادامه پیدا کند و بعد از آن بریزد باید از آفتاب پرهیز کنید.

به خصوص در افراد با پوست تیره تر زیرا ممکن است 3-2 ماه طول بکشد تا اثر برنزه کننده آفتاب از بین برود ، بدین شکل درمان بیمار را به تعویق بیندازد . باید توجه داشت در بعضی بیماران که سابقه عوارض لیزر مو زائد وجود دارد یا به عللی احتمال عوارض در آنها بیشتر است ، می توان از تست استفاده کرد در این حال بیمار یک نقطه را لیزر می کند و یک هفته بعد ویزیت می شود که اگر مشکلی نداشت درمان برای آن ها شروع می شود .

دکتر خاک سفیدی تاکید نمود در طی دوره انجام لیزر از گرفتن آفتاب و سولاریوم به شدت پرهیز کنید و اگر هم انجام داده اید حتما به پزشک خود اطلاع بدهید تا تاثیرات لیزر از بین نرود .

برای دریافت مشاوره از کلینیک موگه با ما میتوانید تماس حاصل نمایید .
نوبت دهی آنلاین
مشاوره آنلاین پوست
همچنین برای مشاهده نمونه کار ها پیج اینستاگرام کلینیک موگه را دنبال کنید .>
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.