انواع درمان جای جوش

انواع درمان جای جوش

جای جوش یا اسکار آکنه از جمله مشکلات جوانان است که درمان آن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. از طرف دیگر باید درمانی انتخاب شود که حداقل عوارض و حداکثر اثر را داشته باشد. دراین مقاله سعی بر این است که همه این روش ها معرفی شود .

روش های درمان جای جوش

روش های درمان جای جوش

انواع درمان  جای جوش

پیلینگ نقطه ای

در صورت استفاده از یک محلول پیلینگ قوی به ویژه تری کلرواستیک ( TCA) ، در مشکلاتی مانند فرورفتگی های طی چند جلسه باعث رشد بافت از عمق ضایعه می شود و به مرور مانند پوست طبیعی می گردد .

درم ابریژن

یکی از روش های قدیمی که توسط دستگاه درم ابریژن تحت و با استفاده از بی حسی موضعی، تراشیدن اسکار صورت می گیرد . این روش با توجه به ایجاد عوارض احتمالی و وابسته بودن به مهارت فرد امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد .

 میکرودرم ابریژن

این روش برای درمان های سطحی بسیار مناسب می باشد و افرادی که جای جوش های کم عمق دارند می توانند از آن استفاده نمایند .

 تزریق پرکننده ها

از کلاژن،هیالورونیک اسید و الانسه جزء پر کننده ها به شمار می آیند . این روش یکی از مناسب ترین روش ها برای جای جوش های تو رفته است . نتیجه این روش اگر همراه با ساب سیژن انجام شود بسیار مناسب می باشد . این پر کننده ها باید دارای تاییده FDA باشند . پرکننده های هیالورونیک با توحه به نوع آن ممکن است بین ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری داشته باشد . پر کننده الانسه نیز انواع مختلفی دارد و می تواند بین ۲ تا ۳ سال ماندگاری داشته باشد .

برای دریافت مشاوره از کلینیک موگه با شماره ۰۲۱۲۲۵۵۴۷۲۰ می توانید تماس حاصل نمایید .

نوبت دهی آنلاین

همچنین برای مشاهده نمونه کار ها پیج اینستاگرام کلینیک موگه را دنبال کنید .

  درمان با لیزر

بر اساس آمار بدست آمده بیشترین لیزر مورد استفاده ER:YAG و Co2 می باشد . از لیزر فرکشنال نیز می توان به عنوان یک درمان اسکار آکنه استفاده نمود .

جراحی پوست

برخی از جای جوش های فرورفته را می توان به وسیله پانچ انجام داد . در طی این روش اسکار برداشته می شود و با کمک بخیه می توان محل جراحی را ترمیم نمود . سپس با لیزر جای بخیه درمان می گردد .

 ساب سیژن(Subcision)

طی این روش به کمک سوزن اتصلات زیر اسکار که باعث پایین آمدن اسکار می شود بریده شده و سطح تو رفته درمان می گردد . این روش را می توان به طور همزمان با میکرونیدلینگ استفاده نمود تا نتیجه فوق العاده آن نمایان شود .

 آراف فرکشنال

یکی از روش هایی که در چند سال اخیر استفاده می شود . طی این روش سوزن هایی وارد پوست شده و با کمک اشعه آر اف کلاژن سازی پوست صورت می گیرد و اسکار ها آکنه پر می شود . یکی از مهم ترین نکات در این روش آن است که تنها ۲۴ ساعت بعد از انجام صورت دچار تورم و قرمزی می باشد .

 میکرونیدلینگ

این روش که یکی از جدیدترین روش ها به شمار می آید . درواقع درمان اسکار با میکرونیدلینگ یک روش بسیار مناسب است .اصولا همزمان با  میکرونیدلینگ مواردی وارد پوست می شود که کلاژن سازی را دو برابر می کند و تاثیر شکفت انگیزی به همراه داد .

 درمان دارویی

یکی از مهم ترین نکته ها در درمان اسکار پیشگیری از ایجاد آن می باشد . در اولین زمان برای درمان اقدام کنید تا با پیشگیری بتوان بهترین مسیر را برای درمان طی نمود .

پاسخ

سه × 3 =

Call Now Button