الانسه پلیمر پلی کپرولاکتون است. یک محلول تزریقی جدید می باشد.که این محلول ترکیب همگنی از پلیمر قابل جذب poly caprolacton  در حامل دارویی carboxy-methylcellulose است. دارای FDA و مجوز اتحادیه اروپاست.و دوستان جان، ابتدا الانسه رو کامل توضیح میدم و سپس هیالورونیک اسید ژل را توضیح خواهیم داد. که کاملا این دو باهم متفاوت بوده و کاربرد های متفاوتی دارد. با ادامه مطلب همراه باشید.

نمونه کار فرم دهی صورت با الانسه دکتر خاک سفیدی:

فرم دهی صورت با الانسه

الانسه چیست؟ چه فرقی با هیالورونیک اسید دارد؟

تزریق ژل الانسه

پلیمر پلی کپرولاکتون است. یک محلول تزریقی جدید می باشد.که این محلول ترکیب همگنی از پلیمر قابل جذب poly caprolacton  در حامل دارویی carboxy-methylcellulose است. دارای FDA و مجوز اتحادیه اروپاست.

یک فرآورده تحریک ساخت کلاژن است. این پلیمر به شکلی طراحی شده که شانس انتقال فیلر به بافت های مجاور و در نتیجه ایجاد ناقرینگی در صورت را به حداقل می رساند. مکانیسم اثرش شامل جذب حامل دارویی متیل سلولز در طی 2 تا 3 هفته پس از تزریق و سپس تشکیل بافت همبندی به جای آن و در اطراف ذرات پلی کپرولاکتون و شروع ساخت کلاژن است. حجم ایده آلی در ناحیه تزریق می دهد اما باید به مدت 2 تا 3 ماه برای دیدن نتیجه کامل صبر کنید. این فیلر دارای انواع مختلف با ماندگاری های متفاوت است. ولی نکته جالب این جاست که حجم را تا پایان دوره ثابت نگه می دارد و بعد کاملا جذب می شود. این فیلر را می توان در همه نواحی صورت به جز لب و اطراف چشم استفاده کرد. الانسه برای افرادی که برای رسیدن به نتیجه صبور هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.
الانسه با ماندگاری 2 سال در موگه کلینیک موجود است.

ژل هیالورونیک اسید

یک ماده طبیعی است که در بدن انسان یافته می شود. مقادیر بالایی از اون در بافت همبند نرم و در مایع چشم وجود دارد. این ماده در بعضی از غضروف ها و مایع مفاصل و در بافت پوست هم وجود دارد. اخیرا یکی از درمان های مشکلات مفصلی تزریق ژل های هیالورونیک اسید است. وقتی این فیلر که به صورت ژل هم هست در صورت تزریق می شود چه اتفاقی می افتد؟

مثل یک بالش عمل می کند و ساختمان های صورت رو حمایت می کند. ژل هیالورونیک اسید به شدت آب دوست است. هیدروفیل در نتیجه آب رو به سطح را در سطح پوست میارد و باعث طراوت پوست می شود و بهش قابلیت انعطاف می دهد. برای حجیم کردن لب ها، گونه ها، چانه، پر کردن کردن خط خنده، خط های بغض، ماریونت، همچنین چین و چروک های سطحی، ناودان اشکی زیر چشم، پیشانی، خط اخم، برطرف کردن خشکی پوست با تکنیک مزوتراپی، بهبود اسکار ها از ژل هیالورونیک اسید استفاده می شود. نتایج درمان بستگی به پوست بیمار و سن و محل تزریق دارد و بین 6 ماه تا یکسال است. گاهی بیشتر هم مانگاری دارد. محبوب هستند. به شرطی که از ژل های هیالورونیک اسید استاندارد و با کیفیت استفاده شود.

برای دریافت مشاوره از کلینیک موگه با ما می توانید تماس حاصل نمایید .
نوبت دهی آنلاین
مشاوره آنلاین پوست
همچنین برای مشاهده نمونه کار ها پیج اینستاگرام کلینیک موگه را دنبال کنید .

معرفی ژل الانسه

فیلر الانسه یک فیلر غیرهیالورونیکی هست که جنس آن پلی کاپرولاکتون است. فیلرهایی که جنسشان هیالورونیک اسید نیست معمولا ماندگاری بالا و خواص جوانسازی دارند؛ مانند الانسه، ریدیس و آلژنز که دارای مجوز اتحادیه اروپا هست، هلندی است و برای کمپانی سینکلر می باشد. این کمپانی نخ سیلوئت را هم تولید می کند.

ماندگاری فیلر الانسه چقدر هست؟

مدل با ماندگاری سه سال فعلا موجود نیست و مدل با ماندگاری چهار سال هم دیگر تولید نمی شود.

میزان ماندگاری فیلر الانسه

نحوه عملکرد ژل الانسه چگونه هست؟

با تاثیر بر روی فیبروبلاست های پوست باعث ساخت مجدد کلاژن می شود. معمولا بین سه تا چهار ماه زمان نیاز هست تا شما اثرات حجم دهی و جوانسازی الانسه را ببینید.

مواد تشکیل دهنده فیلر الانسه

ماده تشکیل دهنده این فیلر، پلی کاپرولاکتون هست که در حامل دارویی کربوکسی متیل سلولز حمل می شود.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق الانسه چیست؟

احتمال جابه جایی الانسه کم هست برای همین مراقبت های بعد از آن آسان است. قبل از انجام الانسه مانند هر تزریق دیگری اگر داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین استفاده می کنید، پنج روز قبل قطع کنید.

استفاده از کیسه یخ و خوردن آناناس تازه جهت کم کردن تورم و کبودی محل تزریق توصیه میشود.

عوارض فیلر الانسه

تزریق فیلر الانسه و کلا فیلرهایی با ماندگاری بالا که جنسشان هیالورونیک اسید نیست نیاز به مهارت و تجربه بالای پزشک دارد چرا که اشکالات تکنیکی تزریق را نمی شود اصلاح کرد؛ چون الانسه حلال ندارد و باید مدت زمان ماندگاری خود را طی کند.

گاهی تکنیک اشتباه تزریق الانسه باعث برجستگی هایی به صورت فندق بر روی صورت و دست ها می شود که البته در دستان پزشک ماهر و با تجربه این عوارض دیده نمی شود.

فیلم درباره الانسه ژل

مزایای ژل الانسه

ماندگاری بالا و علاوه بر حجم دهی، خاصیت کلاژنسازی و جوانسازی پوست از مزایای این ژل میباشد.

کاندید مناسب ژل های الانسه چه کسانی هستند؟

افرادی که دوست دارند فیلر با ماندگاری بالاتر تزریق کنند. کسانی که شلی پوست دارند و افرادی که به دنبال فرم دهی صورت هستند.

توجه داشته باشید که الانسه را نمی شود زیرچشم و در لب تزریق کرد. برای این دو ناحیه ممنوعیت تزریق دارد.

نمونه کار فرم دهی گونه با الانسه دکتر خاک سفیدی:فرم دهی گونه با الانسه

هزینه تزریق ژل الانسه

فیلر الانسه جزو فیلرهای گران قیمت میباشد. فیلر ریدیس که آلمانی هست و دارای تاییدیه غذا و داروی آمریکاست و همین طور فیلر آلجنس که ایتالیایی هست و دارای تاییدیه اروپاست و این فیلرها هم ماندگاری تقریبا دو سال دارند می توانند جایگزین الانسه شوند که قیمت های مناسب تری دارند.

سایر مطالب موگه کلینیک

درمان جای جوش میکرونیدلینگ
تزریق ژل لب سابسیژن
لیفت صورت تزریق ژل زیر چشم

سوالات متداول ژل الانسه

آیا تزریق فیلر الانسه درد دارد؟

بله؛ تزریق فیلر الانسه یک مقدار درد بیشتری نسبت به فیلرهای هیالورونیک اسیدی دارد که البته قابل تحمل هست و قبل از تزریق کرم بی حسی زده می شود.

دوره نقاهت آن چقدر است؟

احتمال تورم و کبودی هست. معمولا پنج تا هفت روز طول می کشد. می توانید روی آن میک آپ یا ارایش کنین.

اگر دوستش نداشته باشم می توانم آن را تخلیه کنم؟

خیر الانسه قابل تخلیه شدن نیست و حلال ندارد.

نتیجه گیری

ایجاد چین و چروک و شل شدن پوست صورت از عواملی است که باعث ایجاد احساس پیری در افراد می‌شود. یکی از راه‌های بسیار موثر برای رفع این چین و چروک‌ها تزریق ژل الانسه است. این ماده یک محلول تزریقی از جنس پلیمر پلی کپرولاکتون است. الانسه یک فناوری تقریبا جدید است که پس از تزریق به پوست تولید کلاژن را تحریک می‌کند. کلاژن نقش مهمی در حفظ جوانی و شادابی پوست شما دارد. این ماده ماندگاری بالایی دارد و می‌تواند توزیع فیلرها را در پوست شما متقارن و یکنواخت کند. برای اینکه اثر کامل این ماده را روی پوست خود ببینید باید حدود ۳ تا ۴ ماه پس از تزریق صبر کنید.

قبل از تزریق باید به مدت ۵ روز داروهای ضدانعقاد مانند آسپرین را قطع کنید. در صورتی که پس از تزریق نیز کبودی و تورم داشتید از کیسه یخ برای کاهش سریع‌تر آن‌ها استفاده کنید. برای تزریق این محلول حتما به یک پزشک بامهارت مراجعه کنید. زیرا تزریق اشتباه آن قابل اصلاح نیست و ممکن است تا مدتی باعث ایجاد عدم تقارن در صورت شما شود.

ژل الانسه را می‌توان در تمام قسمت‌های بدن به جز زیر چشم‌ها و لب‌ها تزریق کرد. این ماده تایید مراکز بهداشتی معتبر جهانی را دارد و یک محصول وارداتی به کشور ما محسوب می‌شود؛ به همین دلیل قیمت آن نسبت به بسیاری از روش‌های جوانسازی گرانتر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد سایر روش‌های زیباسازی پوست به سایر مقالات ما مراجعه کنید.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] پوست شده اند،می گردد . همراه با سابسیژن جای جوش می توان ژل الانسه برای جای جوش و یا ژل هیالورونیک اسید را به طور همزان […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.