میکرونیدلینگ درمان جای جوش

میکرونیدلینگ درمان جای جوش

تمامی افراد در برهه ای از زندگی که غالبا بین 15 تا 20 سالگی است، نشانه های غرور جوانی را بر چهر ه خود مشاهده کرده اند. حتی ممکن است اثرات باقی ماده از آن ها را تا تا۵۰ سالگی با خود به همراه داشته باشند.

جای جوش و یا همان اسکار آکنه می تواند تا سال ها بر پوست باقی بماند، مخصوصا زمانی که فرد خود اقدام به از بین بردن جوش ها کرده باشد ماندگاری جای آن ها طولانی تر نیز خواهد شد.

ناهمواری و لک های ناشی از این عارضه اغلب افراد را از داشتن پوستی لطیف و زیبا محروم می کند.

درمان جای جوش با میکرونیدلینگ

درمان جای جوش با میکرونیدلینگ

اما راه چاره چیست؟

تا چندی پیش اغلب راه های درمانی منوط به استفاده از پماد ها موضعی و قرص های خوراکی بود. روند درمانی با این شیوه به علت مصرف طولانی از دارو ها گاها بیماران را از ادامه مسیر درمانی منصرف می کرد و یا در مواقعی نتیجه دلخواه را به بار نمی آورد. از این رو روش های نوینی ابداع شد که با تسریع روند بهبودی توانست رضایتمندی بالایی نیز به وجود آورد.

یکی از این روش ها میکرونیدلینگ نام داشت که اکنون آوازه آن به گوش اکثریت رسیده است.

در ادامه این نوشتار بیشتر با این روش آشنا خواهید شد.

عارضه های پوستی از ایجاد تا درمان می تواند به علل مختلفی روی دهد. از جمله : افزایش سن، بروز جوش ها در دوران بلوغ و یا بعد از آن، قرارگیری طولانی مدت در معرض خورشید، استفاده بی رویه از لوازم آرایشی بهداشتی و ژنتیک.

تمامی این عوارض ها اگر زود هنگام مورد درمان قرار گیرد، می تواند به راحتی برطرف شود .اما هرگونه خود درمانی و یا سهل انگاری در درمان موجب می شود عمر آن ها افزایش یافته و مسیر درمانی طولانی تری را بطلبد.

همانطور که در بالا اشاره شد در گذشته از دارو های مشخصی برای درمان جوش و یا جای جوش ها استفاده می شد که گاها مصرف آن ها در طولانی مدت می توانست عوارض دیگری برای فرد ایجاد کند.

بنابراین روشی به به نام میکرونیدلینگ با عوارض حداقلی و تسریع در نتیجه دهی توانست به روشی قابل قبول بدل شود مخصوصا که حرارت ندارد و نسبت به لیزر احتمال لک کردن پوست بعد از انجام خیلی کمتر است. البته هم اکنون برخی از بیماری های پوستی با دارو درمانی قابل درمان هستند. بنابراین وجود چنین روش هایی به معنای خط بطلان و منسوخ شدن روش های دارویی نیست.

اما علت برجای ماندن جای جوش ها چیست؟

زمانی که پوست فرد دچار آکنه می شود اگر اثر جوش سطحی باشد پوست می تواند در فرآیند کلاژن سازی به راحتی اثرات آن را از بین ببرد. اما زمانی که زخم های ناشی از جوش زیاد باشند، پوست به کلاژن سازی بیشتری احتیاج پیدا خواهد کرد. این مسئله در برخی افراد با تولید بیش از حد کلاژن همراه خواهد بود که موجب ایجاد ناهمواری در پوست می شود. در واقع بافت ترمیم کننده بیش از حد نیاز تولید شده و ایجاد برجستگی خواهد کرد که اصلاحا به آن جای اسکار گفته می شود.

بهترین راه درمانی برای جای جوش چیست؟

در حال حاضر روش های متنوعی برای ایجاد جوانسازی پوست به وجود آمده که یکی از متداول ترین آن ها روش میکرونیدلینگ درمان جای جوش است.

این روش با ایجاد کانال های بسیارریزیردر پوست موجب لایه برداری پوست و ایجاد لایه ای جدید می شود. زمانی که کارتریج  دارای پین های یا سوزن های  ریز روی صورت به حرکت در می آید به دلیل ایجاد زخم، تولید و فرآیند کلاژن سازی را تحریک می کند. از این رو پوست به صورت یک نواخت به لایه برداری می پردازد. نتیجه این روش برطرف کردن جای اسکار های پوستی و در بسیاری  موارد ایجاد جوانسازی به دلیل تولید میزان زیادی از کلاژن و گردش خون است. لازم به ذکر است با این روش الاستین که نوعی دیگر از مواد مورد نیاز برای اصلاحات پوستی است نیز تولید خواهد شد.

چگونگی استفاده از میکرونیدلینگ

این دستگاه متشکل از یک ابزار استوانه ای شکل بوده که سطح آن را پین های بسیار ظریف پوشانده . این دستگاه به موتور و پنل قوی مجهز است تا میزان فشار و طول ضربه ها را بتوان با آن تعیین کرد. بنابراین متخصص می تواند بنا بر نیاز فرد و در نظر گرفتن میزان آسیب پوسی و عمق زخم ها میزان نفوذ سوزن ها را مشخص کند. نهایت نفوذ سوزن ها در پوست تا 3 میلیمتر خواهد بود.

توجه داشته باشید ممکن است فرد علاوه بر استفاده از میکرونیدلینگ برای درمان جای جوش به دارو درمانی و استفاده از کرم های موضعی نیز احتیاج داشته باشد.

چه تعداد جلسه برای دریافت نتیجه مناسب است؟

زمانی که شما به بهترین کلینیک پوست مراجعه می کنید، متخصص پوست با ارزیابی میزان آسیب و در نظر گرفتن نوع پوست شما بین۳ تا ۶ جلسه درمانی را پیشنهاد خواهد کرد. اما این تعداد جلسات برای افرادی که پوست شان دارای آسیب های عمقی است، ممکن است  افزاش یابد.

هر جلسه میکرونیدلینگ چه مقدار طول خواهد کشید؟

میزان زمان استفاده از میکرونیدلینگ برای درمان جای جوش گاها از 30 تا 45 دقیقه تخمین زده می شود که این مسئله نیز از شرایط پوستی بیمار تاثیر می گیرد.

برای دریافت مشاوره از کلینیک موگه با شماره 02122554720 می توانید تماس حاصل نمایید .
نوبت دهی آنلاین
مشاوره آنلاین پوست
همچنین برای مشاهده نمونه کار ها پیج اینستاگرام کلینیک موگه را دنبال کنید .

آیا میکرونیدلینگ برای پوست عوارضی ایجاد می کند؟

دقت داشته باشید زمانی که پوست صورت شما همچنان مستعد آکنه باشد و یا در اصلاح جوش فعال وجود داشته باشد نمی شود از این روش استفاده کرد.بنابراین اولین اقدام شما باید منوط به مراجعه به بهترین دکتر پوست بوده تا بتواند با معاینه، وضعیت پوست و جوش های شما را به خوبی تشخیص دهد.

از جمله عارضه هایی که می توان پیش بینی کرد:

  • ایجاد التهاب که در واقع گریز ناپذیر است و خودش جنبه درمانی دارد

این روش ممکن است برای برخی افراد منع داشته باشد از جمله:

  • افرادی که دارای جوش های فعال هستند.
  • افرادی که از داروی های خاصی مثل راکوتان استفاده می کنند.
  • افرادی که دچار عفونت هستند.
  • افرادی مستعد تشکیل گوشت اضافه در جای زخم هستند

توصیه ای مهم : حتما قبل از انجام این روش با یک متخصص پوست مشورت کنید و وی را از مصرف دارو ها و یا ویژگی های پوستی خود آگاه سازید تا بتواند لزوم و یا منع استفاده از این روش را برای شما مشخص کند.

سایر مطالب

درمان جای جوش

بهترین کلینیک پوست در تهران

بهترین دکتر پوست در تهران

تزریق ژل لب

پاسخ

یازده − 6 =

Call Now Button