تزریق چربی 

تزریق چربی

هر آنچه می خواهید در مورد تحیل رفتگی بافت ها و چربی های صورت بدانید و یا به عبارتی تزریق چربی بهترین  روش ایده آل  برای جواسازی است؟ تزریق چربی برای چه کسانی مفید است؟

امروزه تزریق چربی از جمله روش هایی است که افراد زیادی به منظور جوانسازی از آن ها استفاده می کنند. اما این افراد آیا می دانند که ماندگاری و موفقیت این روش چقدر است؟ آیا برای همه افراد مفید است؟ برای دریافت مشاوره با خانم دکتر خاک سفیدی و تماس با شماره   02122554720 – 02126653759 – 09904204682  تماس حاص نمایید.  همچنین می توانید ما را در  اینستاگرام  و کانال تلگرام  دنبال کنید.

چرا نیاز به تزریق چربی است؟

با افزایش سن بسیاری از ساختارهای صورت بهم می ریزد ،کم شدن و ازبین رفتن چربی صورت،بهم ریختگی عضلات صورت و حتی  کم شدن بافت استخوانی مخصوصا در اطراف چشم که همه اینها باعث می شود که با افزایش سن شکل صورت زیبایی خودش را از دست بدهد و مثلث برعکس نمایان شود.در جوانی قاعده مثلث صورت بالا هست همان طور که در عکس اول-بالا از سمت چپ مشاهده می کنید. در ادامه مقاله می توانید عکس را مشاهده نمایید.

تزریق چربی

اما به مرور که سن افزایش می یابد به خاطر از دست دادن حجم عمده بافت چربی ،نواحی گیجگاهی(تمپورال) دچار تحلیل می شود،چربی اطراف چشم و استخوان و عضلاتش تحلیل می رود و چربی بافت صورت و گونه ها بسیار کم می شود و کم کم قاعده مثلث صورت معکوس می شود و پایین قرار می گیرد.
اولین و بهترین کار پیشگیری می باشد.همانطور که می بینید این اتفاقات و سرازیری ها بعد از ۳۵ سال می افتد پس بهتر اینجاست که قبل از بهم ریختگی ساختار صورت به فکر چاره و پیشگیری از آن باشیم.

هیالورونیک اسید ژل

تزریق هیالورونیک اسید ژل و الانسه

یکی از این راه ها این است که از ۳۵ سال به بعد هر سال کمی هیالورونیک اسید ژل یا فراورده های تحریک کلاژن و افزایش دهنده بافت همبند مثل الانسه در محل هایی که انباشتگی چربی وجود دارد تزریق کنیم که وقتی سن افزایش می یابد و چربی ان نواحی تحلیل می رود اینها بتوانند جایگزین شوند و شما به صورت یک دفعه افت و پایین افتادگی صورت را مشاهده نکنید.

بهر حال ما قادر نخواهیم بود بود مانع تحلیل رفتگی بافت چربی صورت شویم. بهترین راه استفاده از کارها و دستگاه هایی ست که منجر به تحریک تولید کلاژن می شوند و فیلرهای تزریقی ست که جایگزین این بافت تحلیل رفته شود.از نظر من زیبایی که ژل های هیالورونیک اسید با کیفیت بالا و فراورده های تحریک کلاژن مثل الانسه و نخ سیلوئت و فراورده های بایوریمادلینگ مثل پروفایلو ،به صورت می دهد هیچ وقت چربی تزریق شده نمی دهد.این باور که در جامعه وجود دارد که هر آنچه از بدن خود انسان باشد خوب و طبیعی است همیشه نمی تواند درست باشد مانند اینکه هر چه گیاهی است پس خوب است!

چرا تزریق چربی خوب نیست؟

هیچ هنرپیشه برجسته ای را نمی بینید که چربی تزریق کرده باشد.ژل ها بسیار فرم طبیعی تر و شیک تری به صورت می دهند.حال آنکه تزریق چربی بیشتر برای افراد بالای ۶۵ سال کاربرد دارد که قسمت اعظم بافت صورت خود را از دست داده اند و نیاز به فیلر با حجم بسیار زیاد دارند برای این افراد چربی بهترین گزینه است زیرا که تزریق ژل ممکن است اصلن مقرون به صرفه نباشد‌.
این باور که با تزریق یک بار چربی برای همیشه آن حجم را داریم کاملا بی اساس است.

تعداد دفعات تزریق چربی

برای بدست اوردن حجم مورد نظر و ماندگاری ،تزریق چربی باید سه بار صورت بگیرد به فاصله سه ماه تا ۵۰-۶۰ درصد آن ماندگار شود.اینکه مقدار زیادی چربی در جلسه اول گرفته می شود از بیمار و مقداری از ان را فریز می کنند برای جلسه بعد جهت ترمیم کاملا عمل غیر علمی و نادرستی است.در واقع آن سلول های چربی دیگر زنده نیستند و مرده هستند و آن کارآیی لازم را ندارند.

نکته دیگری که باید توجه شود این است که این سلول های چربی همانند بقیه سلول های چربی بدنتان قابلیت بزرگ شدن و حجیم شدن براثر افزایش وزن را دارند

چقدر مطمئن هستیم که ده سال آینده همین اندام و وزن را خواهیم داشت؟ که اگر اضافه وزن به هر دلیلی اتفاق بیافتد صورت به سمت گرد و چاق شدن پیش می رود.دیگر نکته این است که هر شکلی که سلولهای چربی تزریق شده در صورت به خود بگیرند در آینده غیر قابل تغییر خواهند بود و یا بسیار به سختی می توان تغییری در آن ایجاد کرد.در مناطق زیر چشم،خط خنده و لب تزریق چربی اصلا زیبا نخواهد شد و حتی ممکن است باعث مشکلات و عوارضی هم شود .

راه های ارتباطی با  موگه کلینیک

اینستاگرام 

کانال تلگرام 

گالری عکس 

شماره های تماس

02122554720 – 02126653759 – 09904204682

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم .

با تشکر ، گروه مدیریت سایت موگه کلینیک

2 thoughts on “تزریق چربی 

 1. mahtabbb - سپتامبر 2, 2018 در 11:20 ق.ظ

  از تزریق چربی برای حجیم کردن لب ها هم استفاده میشه؟

  پاسخ
  • mugeclinic - دسامبر 2, 2018 در 10:40 ق.ظ

   بله در صورت تمایل می توان از تزریق چربی برای فرم دهی لبها استفاده نمود .

   پاسخ

پاسخ

چهار + چهارده =